کارهای قبل از اثاث کشی و حمل بار


از جمله مواردی که در زندگی همه افراد حتما اتفاق می افتد اثاث کشی است. این امر ممکن است یک بار یا چندین بار اتفاق بیافتد. اثاث کشی هر چند به نظر کار ساده ای می آید اما در عین سادگی نیاز به برنامه ریزی اصولی و انتخاب باربری مناسب دارد. در مقاله پیش رو هم تعریفی در مورد اثاث کشی داشته و هم در مورد کارهای قبل از اثاث کشی توضیحات جامع تری خواهیم داد.

تعریف اثاث کشی

یکی از انواع جابحایی ها و باربری تهران که معمولا در سطح شهر و در برخی موارد بین شهرها انجام می گیرد اثاث کشی می باشد. در تعریف اثاث کشی می توان گفت: هرگونه جابجایی لوازم منزل، اداری و دفاتر را از جایی به جای دیگر را اثاث کشی می نامند. اولویت تعریف اثاث کشی بیشتر در مورد جابجایی لوازم منزل است. همانگونه که گفتیم قبل از انجام اثاث کشی کارهایی را باید انجام داد که نقش موثری در انجام بهتر این فرایند دارد که در ادامه پیرامون کارهای قبل از اثاث کشی توضیحاتی خواهیم داد.

کارهای قبل از اثاث کشی

همانگونه که گفتیم برای این که یک اثاث کشی خوب و منظم چه در مورد منزل و چه در مورد دفتر کار یا محل تجاری را انجام دهید. بهتر است قبل از اقدام به هر کاری نکاتی را پیش روی خود قرار دهید و ملزم به رعایت آن باشید. مهمترین این نکات عبارتند از:

برنامه ریزی و تهیه لیست اقدامات

از‌ نکات مهم برای انجام صحیح هرکاری برنامه ریزی صحیح می باشد. برای اثاث کشی نیز بهتر است قبل از هر کاری اقدام به برنامه ریزی و برای این کار چک لیستی از کارهایی که بایستی انجام دهید تهیه نمایید. کارهایی را که باید انجام دهید، روز اثاث کشی و دیگر اقدامات را مکتوب و کارها را بر مبنای لیست موجود را جلو ببرید.

تهیه لوازم مورد نیاز اثاث کشی

فارغ از اینکه چه نوع اثاث کشی را مدنظر دارید(دفترکار، تجاری یا مسکونی) بهتر است کارهای قبل از اثاث کشی را ترتیب دهید. لوازم مورد نیاز بسته بندی مانند انواع کارتن خالی، طناب، گونی و پلاستیک حباب دار برای لوازم ظریف را تهیه نمایید.

تهیه لوازم مورد نیاز اثاث کشیتخمین زمان بسته بندی

در مورد اثاث کشی این نکته مهمی است که حدود تقریبی زمان اثاث کشی را تخمین زده و‌بدانید که این کار چه مدت زمانی طول خواهد کشید. چرا که برای برنامه ریزی و دریافت خدمات حمل بار باید کلیه کارهای جمع آوری اثاث منزل را انجام دهید.

بسته بندی صحیح لوازم از کارهای قبل از اثاث کشی

از نکات مهمی که در مورد اثاث کشی حتما بایستی رعایت گردد نحوه بسته بندی و چیدمان صحیح لوازم و‌ اثاثیه می باشد.‌ این امر در سلامت لوازم خصوصا ظروف شکستنی، تجهیزات الکترونیکی و  جابجایی آن‌ها مؤثر می باشد.

دقت لازم در بسته بندی

هنگام بسته بندی و چیدمان لوازم در کارتن ها و یا پوشش برخی لوازم مانند مبلمان و یا کمد ها بهتر است با حوصله و‌ دقت کافی کارهای مربوط به بسته بندی را انجام دهید. خصوصا در مورد آن دسته از لوازم شکستنی و آن‌هایی که حکم عتیقه و قیمتی دارند.

از آشپزخانه شروع کنید

بهتر‌ است کار بسته بندی لوازم منزل را از آشپزخانه شروع کنید. چرا‌ که معمولا بیشتر ظروف بدون قرارگیری کارتن می باشند که نیاز به لفاف کشی سالم و درون کارتن های محکم دارند. در این مورد حتما دقت و حوصله بخرج دهید.

علامت گذاری کارتن ها:

از مواردی که جزو کارهای قبل از اثاث کشی است، این که حتما کارتن ها را برجسپ گذاری و نوع محتویات، شکستنی و دیگر موارد را روی کارتن یادداشت نمایید.

تعیین روز اثاث کشی

قبل از انجام اثاث کشی حتما در مورد تاریخ انجام اثاث کشی مطمئن و در این مورد حتما باید روزی را مشخص که منجر به برخورد با ترافیک نشود. در شهرهای بزرگ با طرح زوج و فرد برخورد نکنید.

وسایل سنگین را در یک کارتن نگذارید

برای اطمینان از راحتی حمل و نقل و عدم آسیب دیدگی برخی از وسائل سنگین را در یک کارتن نگذارید. سعی کنید در چند کارتن و حتما محکم بسته بندی کنید

پوشش کامل مبلمان از کارهای قبل از اثاث کشی

سعی کنید مبلمان را کاملا با پلاستیک حباب دار و یا پتو لفاف پیچی کنید. خصوصا پایه های مبل تا دچار آسیب دیدگی نشوند.

وسایل عتیقه را جداگانه در قاب هایی قرار دهید

برخی از لوازم مانند تابلوهای نقاشی، تابلوفرش و اشیاء عتیقه حتما بصورت جداگانه بسته بندی و در صورت امکان با وسیله جداگانه جابجا شوند‌. اگر این امکان وجود نداشت موقع چیدمان از محل‌ و نحوه صحیح قرارگیری این بسته ها مطمئن گردید.

دقت در حمل و جابجایی گل و گیاهان

یکی از مواردی که حتما باید در مورد آن از قبل برنامه ریزی کنید نحوه حمل و جابجایی گل و گیاهان می باشد. در صورت امکان بهتر است آن‌ها را جداگانه و با احتیاط بیشتر جابجا کنید.

سخن آخر

کارهای قبل از اثاث کشی شامل گزینه های مهم بسیاری است. موارد دیگری نیز بایستی برنامه ریزی شود. هنگام باربری نیسان بار یا باربری کامیون نیز بایستی مواردی رعایت گردد که به جابجایی ساده تر وسایل کمک کند.

امتیاز دهی

مقالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x