وانت بار تهران مازندران

استان مازندران یکی از استان های پر جمعیت شمالی ایران است . راه‌های اصلی ارتباطی این استان جاده هراز ، جاده سراسری ساحلی ، محور فیروز کوه یا سوادکوه و محور کندوان یا جاده چالوس (چهارمین جاده زیبا جهان) است . حمل بار به مازندران با وانت و نیسان ، یکی از فعالیت های گسترده شرکت وانت بار ایرانکس در امر باربری تهران به شمال و باربری مازندران تهران است که توجه ویژه ای به این امر شده است .

وانت بار مازندران

مازندران از نظر راه هوایی و به خصوص دریایی یکی از مراکز مهم در خاورمیانه با دارا بودن چندین بندر تجاری و فرودگاه است و حمل و نقل در آن بسیار فعال است . و این موضوع سبب شده است تا وانت بار مازندران بسیار مورد توجه قرار بگیرد .

نیسان بار ایرانکس با مجوز رسمی از اتحادیه و با بیش از یک دهه فعالیت گسترده در امر حمل بار به شمال ، جنوب ، شرق و غرب کشور ، همواره در تلاش است تا با ارتقاء سطح کیفی خدمات خود در امر وانت بار و حمل بار ، رضایت مشتریان گرامی را جلب نماید .

شرکت حمل بار ایرانکس

ما را در لیست باربری های استان مازندران بیابید .

باربری های آمل ، بابل و ساری ، نیز از باربری های پر کاربرد در باربری تهران به مازندران هستند . زیرا ساری بخاطر مرکزیت استان و بابل به دلیل پر جمعیت ترین شهرستان مازندران ، و آمل نیز به دلیل اینکه یکی از پرجمعیت‌ ترین مناطق ایران از لحاظ تراکم جمعیتی هستند ، از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند .

قیمت باربری در مازندران

نرخ کرایه بین شهری تهران مازندران در لیست قیمت شرکت حمل بار ایرانکس آمده است که هزینه ارسال بار از تهران به شهرستان ها  نیز موجود می باشد .

شماره تماس دفتر مرکزی وانت بار تهران مازندران ایرانکس

۰۲۱-۵۵۲۰۴۰۰۶   خط ویژه ( ۲۰ خط )

 

شماره وانت تلفنی مازندران ۰۹۱۹۴۳۰۲۱۰۱

استان مازندران 

استان مازندران ، در شمال ایران و در جنوب کرانه در یای خزر واقع شده است . ساری ، مرکز این استان است که بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر استان می باشد و بابل ، پر جمعیت ترین شهرستان آن می باشد .

مرتفع‌ ترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه ، دماوند ، در شهرستان آمل قرار دارد و این استان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق ایران از لحاظ تراکم جمعیتی است .

موقعیت استراتژیک مازندران

استان مازندران از طرف دریای خزر با چهار کشور ساحلی این دریا یعنی ترکمنستان ، روسیه ، قزاقستان  و جمهوری آذربایجان هم مرز است . از طرف دیگر از سمت جنوب هم با تهران ، پایتخت ایران ، همسایه است . این موارد سبب شده تا مازندران از موقعیت استراتژیکی خاصی برخوردار شود .

حمل و نقل در مازندران

 امتیاز حمل و نقل دریایی با کشورهای همسایه از طریق منطقه ویژه اقتصادی و جدید امیرآباد بهشهر ، منطقه ویژه اقتصادی و بندر قدیمی نوشهر ، اسکله و سکوی نفتی نکا در شرق مازندران ، اتصال آن به راه‌آهن سراسری ایران ، وجود فرودگاه‌های بین‌المللی نوشهر ، رامسر و فرودگاه دشت ناز (ساری)، برخورداری از سه جاده شوسه ارتباطی با استان تهران ، اقدام به سرمایه‌گذاری در طرح در دست ساخت بزرگراه تهران ـ شمال (نوشهر) ، عبور خطوط بین‌المللی فیبر نوری ، شبکه ارتباطی بسیار قوی و گسترده‌ای را در مسیر کریدور بین‌المللی شمال ـ جنوب از هلسینکی (فنلاند)، به بندر لاوان (روسیه) تا ساحل دریای خزر فراهم آورده‌ است . وجود دو جاده بین‌المللی سوادکوه و هراز در این استان  نیز باعث ترددهای بالایی شده‌ است .

وانت بار مازندران

مازندران ، با سواد ترین استان کشور

مازندران باسوادترین استان کشور است . هم چنین مازندران هر ساله در سطح بالای امید به زندگی در مردان و زنان در کشور قرار می‌گیرد . این استان یکی از صنعتی‌ترین استان‌های کشور است . مازندران رتبه نخست گردشگرپذیری کشور ایران در اختیار دارد .

مازندران و گلستان بیش از ۵ هزار سال پیشینه تمدن شهری دارند . مازندران یکی از مهترین پایگاه‌های باستان‌ شناسی در منطقه خاورمیانه شناخته شده‌ است .

ریشه مازندران

از واژه مازندران ، معانی متفاوتی استخراج شده است .

برخی ریشه نام مازندران را آمیخته‌ای از ” ماز ” به معنی ” بزرگ ” و  ” ایندیرا ” و ” آن ”  دانسته‌اند و در نتیجه عبارت ” مازیندیران ” را به معنی ” جایگاه دیو بزرگ ، ایندیرا ” یا همان دماوند می‌دانند . در شاهنامه نیز از مازندران به عنوان جایگاه دیو سفید نام برده‌ شده است .

برداشت دیگر از معنی مازندران ، به سرزمین محصور در میان دیوار ، دژ یا کوه اطلاق می‌گردد .

نام کهن مازندران ، طبرستان است که در واقع تپورستان بوده و علت نامگذاری آن وجود قوم تپور می‌باشد که از شهر بابل تا شهر گرگان امتداد دارد .

برخی نام مازندران را به شکل ” ماز + اندر + آن ” می‌دانند . ماز در زبان مازندرانی به زنبور عسل گفته می‌شود و مازندران بر اساس این معنی ، می شود ” جایی که زنبورعسل در آن هست ” .

به باور برخی دیگر ، نام مازندران برگرفته از کوه ماز است . و مازندران سرزمینی است که کوه ماز (در جنوب مازندران) در آن جای دارد (ماز+اندر+آن). 

مردم مازندران به زبان مازندرانی یا زبان تبری و فارسی سخن می‌گویند .

مازندران ، مهد صادرات 

محصولات استان مازندران به کشورهای آذربایجان ، آلمان ، آمریکا ، ازبکستان ، اسپانیا ، افغانستان ، امارات ،ایتالیا ، بلاروس ، پاکستان ، ترکمنستان ، روسیه ، سوئیس ، عراق ، فرانسه ، قزاقستان ، قطر ، کانادا ، کویت ، نروژ و هلند صادر می‌شود .

عمده اقلام صادراتی شامل انواع فرآورده‌های لبنی ، برنج ، نوشابه و انواع نوشیدنی‌ها ، شیرینی جات ، سیمان ، خاویار ، مصنوعات چوبی ، انواع گل و گیاه ، محصولات کشاورزی و مواد معدنی و زینتی است .

مطالب مرتبط

هزینه حمل بار به شهرستان

نرخ کرایه وانت بار در تهران

باربری تهران رشت

وانت بار تهران چالوس

باربری بین شهری رشت

وانت بار تهران زنجان

باربری یخچالدار گرگان

وانت بار تهران

باربری یخچالدار مازندران

وانت بار تهران به شهرستان

باربری گرگان به تهران

باربری وانت رشت

مقالات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!