محافظت از لوازم گران قیمت در اسباب کشی

لوازم گران قیمت در اسباب کشی

انتقال وسایل از خانه قدیمی به خانه جدید همیشه استرس‌زا است. خیابان‌های شلوغ، وسایلی که در ماشین‌های حمل بار روی هم انباشته می‌شود و اتفاقات ناخواسته‌ای که ممکن است در طول مسیر رخ دهد، همگی این نگرانی را ایجاد می‌کند که لوازم گران قیمت در اسباب کشی آسیب ببیند. انبوه کارها و وسایل نیز ممکن است باعث شود مدارک یا وسایل گران‌بهای خود را جا بگذارید.

برای آنکه اسباب‌کشی از یک جابه‌جایی هیجان‌انگیز به یک داستان ترسناک حسرت‌بار تبدیل نشود، باید مطمئن شوید که اشیاء گران‌بهای خود را صحیح‌ و سالم در محل جدید تحویل خواهید گرفت. در اینجا با اشاره به چند نکته به شما کمک می‌کنیم خاطره‌ای شیرین از جابه‌جایی خود بسازید.

تهیه لیستی از وسایل و لوازم با ارزش در اسباب‌کشی

اولین کاری که باید برای محافظت از لوازم گران قیمت در اسباب کشی انجام دهید این است که برای خودتان و دیگران مشخص کنید که اقلام ارزشمند شما کدام هستند. از لوازم ارزشمند خود لیستی تهیه کنید و از آن‌ها عکس بگیرید. شاید کاری خسته‌کننده و وقت‌گیری به نظر برسد اما تهیه لیست به شما کمک می‌کند که چیزی را گم نکنید و عکس نیز وضعیت اولیه این اشیاء گران‌بها را ثبت می‌کند و هنگام تحویل این اشیاء دیگر مشکلی نخواهید داشت.

نحوه بسته‌بندی لوازم با ارزش در اسباب‌کشی

قدم بعدی در جابه‌جایی لوازم گران قیمت در اسباب کشی ، بسته‌بندی صحیح این لوازم است. استفاده از کارتن‌های دست چندم کهنه را فراموش کرده و حتماً از کارتن‌های باکیفیت و پلاستیک‌های حباب‌دار استفاده کنید. برای بسته‌بندی اصولی وسایل ارزشمند، بهتر است لوازم کوچک و شکننده مانند طلا و … خود را در جعبه‌های کوچک و مجزا قرار دهید و سپس همگی را در یک جعبه بزرگ‌تر کنار هم بچینید و فضای خالی اطراف آن را با روزنامه و … پر کنید که به هم برخورد نکنند.

برای دیگر وسایل گران‌بها مانند تابلوهای نقاشی، لوازم شکننده عتیقه و … از کارتن‌های ضخیم استفاده کنید و اطراف آن‌ها را با روزنامه پر کنید. بهتر است ابتدا هر کدام را به صورت مجزا با کیسه‌های حباب‌دار بپیچانید که از هر آسیبی جلوگیری کنید. روی کارتن‌ها علامتی بگذارید که خودتان بدانید هر کارتن چه محتویاتی دارد.

نحوه حمل و به حرکت درآوردن لوازم گران‌قیمت در اسباب‌کشی

محافظت از اشیاء با ارزش در اسباب‌کشی را بر اساس اندازه و ماهیت آن‌ها طبقه‌بندی کنید. وسایل کم‌‌حجم مانند اسناد، داروها، جواهرات، ارزهای خارجی، مدارک شخصی و … را با ماشین شخصی خود جابه‌جا کنید. برای وسایل گران‌بهای بزرگ مانند مجسمه، پیانو، لوازم عتیقه و … که امکان حمل شخصی آن نیست، از شرکت‌های معتبر کمک بگیرید. شاید هزینه آن به نظر سنگین باشد، اما در مقابل محافظت از لوازم گران قیمت در اسباب کشی شما و سالم رسیدن آن به مقصد، می‌توان این هزینه را منطقی دانست.


بیشتر بخوانید: نحوه بسته بندی وسایل شکستنی در اسباب کشی


برنامه‌ریزی برای لوازم گران‌قیمت در اسباب‌کشی

برای آنکه با خیال راحت جابه‌جا شوید و مطمئن باشید که چیزی جا نمی‌ماند یا وسایل ارزشمند شما آسیبی نمی‌بیند، نیازمند برنامه‌ریزی دقیق خواهید بود. توصیه ما به شما این است که برای محافظت از لوازم با ارزش در اسباب‌کشی مانند طلا و جواهرات و یا اسناد و مدارک که به آن نیاز فوری ندارید، آن‌ها را در یک صندوق امانات بگذارید یا به یکی از اقوام مورد اعتماد خود بسپارید تا بعد از اسباب‌کشی با خیال راحت آن‌ها را به محل جدید انتقال دهید. اما در صورتی که مایل هستید آن‌ها را با وسایل خود جابه‌جا کنید، از چند روز قبل لیست آن‌ها را تهیه کرده و روی بسته‌بندی‌ها علامت مخصوص بگذارید که به‌راحتی بتوانید این وسایل را پیدا کنید.

نحوه انتقال لوازم گران‌قیمت در اسباب‌کشی

برای انتقال لوازم گران‌قیمت باید از یک‌سو نهایت دقت را به کار ببرید و از سوی دیگر تلاش کنید که جلب توجه نکنید. توصیه ما این است که به‌هیچ‌عنوان خبر اسبا‌ب‌کشی خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و … پست نکنید. اسناد و مدارک مهم و لوازم گران‌قیمت کوچک خود را چند روز قبل از اسباب‌کشی در کیفی جدا بگذارید و سعی کنید آن‌ها را با ماشین شخصی خود جابه‌جا کنید.

نحوه چیدمان لوازم گران‌قیمت در کامیون و ماشین حمل بار

مهمترین نکته در چیدمان این وسایل این است که آن‌ها را در کارتن‌های محکم بسته‌بندی کنید و به نحوی چیده شوند که فضای خالی بین آن‌ها وجود نداشته باشد. توصیه ما این است که از یک شرکت معتبر و باتجربه استفاده کنید که نه‌تنها در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی شود، بلکه کار با بالاترین سطح استاندارد انجام شده و نگرانی برای آسیب وسایل نداشته باشید. این شرکت‌ها از افراد با تجربه‌ای استفاده می‌کنند که در بسته‌بندی و حمل ایمن وسایل تخصص دارند و می‌توانند محافظت از اثاثیه با‌ ارزش در اسباب‌کشی را برعهده بگیرند.

امتیاز دهی

مقالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x