نحوه بسته بندی ظروف و وسایل شکستنی برای اسباب کشی

بسته بندی ظروف و وسایل شکستنی

در تمامی خانه های ما ظروف شکستنی و چینی به وفور یافت می شود . یکی از مسائل اصلی ، نحوه بسته بندی ظروف شکستنی  در اسباب کشی هاست . چگونه این ظروف و سایل را بسته بندی کنیم تا در مسیر جابجایی ، آسیب نبینند . بشقاب و لیوان ، میزهای شیشه ای ، بوفه و پارتیشن ها ، آینه و … از جمله وسایلی هستند که در زمان اسباب کشی ، به  شما استرس وارد می کنند . اگر شما روش بسته بندی ظروف چینی با نحوه ی بسته بندی لیوان در اسباب کشی را بدانید ، دیگر این نگرانی ها را نخواهید داشت .

لوازم مورد نیاز برای بسته بندی لوازم شکستنی

وسایل مورد نیاز برای بسته بندی ظروف و وسایل شکستنی

همه ی ما حداقل یکبار اسباب کشی کرده ایم و یا اسباب کشی دیگران را از نزدیک مشاهده کردیم . می دانیم که برای یک اسباب کشی ، اولین وسیله حیاتی و مورد نیاز، کارتن و جعبه های با کیفیت و مناسب جهت حمل اسباب و وسایل منزل و به خصوص وسایل شکستنی و چینی می باشد .

یکی دیگر از ابزار ضروری در بسته بندی ظروف چینی و شکستنی ،کاغذ ، روزنامه ، پارچه و نایلون حباب دار است که برای پیچیدن به دور ظروفی مثل لیوان ، بشقاب ، کاسه و گلدان استفاده می شود .

 از دیگر ابزار بسته بندی وسایل شکستنی ، چسب پهن با کیفیت است که کارتن ها را به بهترین شکل ببندیم تا احتمال باز شدن آن ها به صفر برسد . طناب برای دور کارتن ها و ماژیک برای نوشتن محتویات کارتن ها نیز می توانند در اسباب کشی به ما کمک کنند .

نحوه بسته بندی وسایل شکستنی و چینی در اسباب کشی

معمولا ظروف شکستنی دارای کارتن هستند و شما می توانید برای جمع آوری کارتن های کوچک ظروف شکستنی ، آن ها را در کارتن های متوسط قرار دهید تا در جابجایی ها آسیب نبینند . اگر کارتن ظروف موجود نیست، می توانید از روزنامه ، کاغذ ، پارچه و یا نایلون های حباب دار در لابلای ظروف ، بشقاب ها و … استفاده کنید تا در هنگام حرکت ، ضربه نخورند .

  •  انتخاب جعبه و ابزار بسته بندی مناسب

یکی از مسائل مهم برای بسته بندی ظروف شکستنی در اسباب کشی ، انتخاب یک کارتن و جعبه و ابزار مناسب برای بسته بندی است . نوع جعبه و بسته بندی در سلامت ظروف چینی و وسایل شکستنی در جابجایی ، نقش بسزایی دارد. این جعبه ها به صورت چوبی و مقوایی در بازار موجود هستند . اما بعد از چند بار اسباب کشی متوجه می شویم که هزینه جعبه های چوبی در جابجایی بسیار بالاست و مقرون به صرفه نیست .

جعبه های کارتنی گزینه مناسبی هستند تا شما بتوانید اغلب ظروف چینی و شکستنی را در آن ها قرار دهید . این جعبه ها هم از نظر قیمت بسیار مناسب هستند و هم بعد از جابجایی ، به راحتی می توانید آن ها را درون یکیدیگر قرا داده ( برای کارتن هایی که باز نمی شوند ) و یا آن ها را باز کرده و در کنار هم در جای کوچکی قرار دهید . این کار فضای زیادی نمی خواهد و شما به راحتی می توانید برای اسباب کشی بعدی از آن ها استفاده کنید .


بیشتر بخوانید : نحوه بسته بندی مبلمان در اسباب کشی


  • با چند تکه کاغذ شروع کنید

معمولا برای اینکه از محکم بودن جعبه بسته بندی ، اطمینان حاصل کنیم ، تکه ای مقوا یا چند تکه کاغذ را در داخل جعبه قرار می دهیم و بعد شروع به چیدمان کارتن های کوچکتر و وسایل شکستنی دیگر می نماییم . این نوع بسته بندی ظروف شکستنی در اسباب کشی مورد اطمینان تر است . 

روش بسته بندی ظروف چینی در اسباب کشی

  • بسته بندی تنگ کریستال، گلدان و بطری های شیشه ای

روش بسته بندی ظروف چینی در اسباب کشی بدین گونه است که از چند برگ روزنامه برای رول پیچ کردن تنگ های کریستال و بطری های شیشه ای استفاده می کنیم . هرچه تعداد این روزنامه ها بیشتر باشد ، لحتمال ضربه خوردن به ظروف کمتر می شود .اگر در زمان پیچیدن روزنامه یا نایلون های حباب دار نازک که مخصوص ظروف هستند ، احساس کردید که ممکن است در داخل کارتن باز شوند ،می توانید از چسب استفاده کنید و آن ها را چند دور چسب نواری بپیچید تا از محکم شدن آن ها اطمینان حاصل کنید .

بسته بندی لیوان در اسباب کشی

  • ظروف و لیوان های پایه دار

لیوان ها به دلیل اینکه تو خالی هستند ، بسیار ظریف می باشند. بنا بر این بسته بندی لیوان در اسباب کشی نسبت به ظروف دیگر متفاوت است . برای این کار می توانید تکه ای کاغ یا روزنامه مچاله شده درون لیوان قرار دهید و بعد دور آن را با روزنامه و کاغذ و یا نایلون حباب دار بپوشانید . دور پایه های آن ها نیز به طور جداگانه با کاغذ پوشیده شود تا احتمال ضربه خوردن به حداکثر برسد . سعی کنید هر لیوان را جداگانه با کاغذ بپوشانید .

چنانچه قصد اسباب کشی و یا حمل بار به شهرستان را دارید میتوانید از خدمات باربری شهرستان ایرانکس بهره‌مند شوید. ما هر گونه خدمات باربری تهران به شهرستان و بالعکس را به شما عزیزان ارائه میکنیم کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید. 


  • بسته بندی بشقاب های شکستنی

برای بسته بندی بشقاب ها در اسباب کشی ، بهترین گزینه ف نایلونهای حباب دار است . هر بشقاب را داخل یک برگه نایلون حباب دار قرا دهید و بعد بشقاب بعدی را قرار دهید به گونه ای که قبل و بعد هر بشقاب با نایلون حباب دار پوشانده شود .این کار با روزنامه هم قابل انجام است . اما باید از تعداد برگهای بیشتری استفاده کرد .

نکات مهم در بسته بندی ظروف شکستنی

  • نکات مهم در بسته بندی ظروف شکستنی

برای چیدمان ظروف شکستنی از کارتن های متوسط استفاده کنید .

حتی الامکان کارتن ها را خیلی سنگین نکنید . چون احتمال باز شدن ته کارتن یا پاره شدن آن ها وجود دارد .

ابتدا از دیس ها و بشقاب ها شروع کنید و روی آن ها کاسه و پیاله و لیوان ها را قرار دهید .

معمولا ظروف سنگین و بزرگ برای چیدن در داخل کارتن ها گزینه ی مناسبی است و ظروف حساس و ظریف را روی آن ها قرار دهید .

اگر نایلون حباب دار و ظربه گیر یا روزنامه به اندازه کافی در دسترس ندارید ، می توانید از پارچه ها و حوله های آشپزخانه در میان ظروف استفاده نمایید .

بعد از پر شدن یا به حد کافی پر شدن هر جعبه ، روی وسایل را با ورقه کارتن ، یا چند برگ روزنامه مچاله شده بپوشانید و سعی کنید جایی از جعبه خالی نماند که بعد از چیده شدن روی یکدیگر ، مورد فشار قرار گرفته و ظروف آسیب ببینند .

درب کارتن ها را با چسب نواری ، محکم ببندید . 

می توانید برای اطمینان ، از طناب هم استفاده کنید و دور تا دور کارتن ها را طناب پیچ کنید . با این کار احتمال باز شدن ته کارتن ها به حداقل می رسد و حمل و نقا آن ها نیز راحت تر می شود .

نحوه بسته بندی لوازم منزل در اسباب کشی

روی هر کارتن با ماژیک یا وسیله ایکه کاملا قابل رویت باشد ، محتوی ان را بنویسید . این کار هم به کارگران کمک می کند تا برای جابجایی ظروف شکستنی در اسباب کشی دقت لازم را به عمل آورند و هم به خود شما کمک می کند تا در هنگام چیدمان وسایل در محل جدید ، جای هر وسیله را در کارتن ها بدانید .

در پایان هر جایجایی ، می توانید تمامی کارتن ها ، روزنامه ها و نایلون های حباب دار و ضربه گیر را به صورت باز شده و صاف در جایی قرار دهید تا در جابجایی های بعدی ، هزینه کمتری برای کارتن و جعبه پرداخت کنید .


شرکت باربری ایرانکس آماده ارائه خدمات باربری کرج و باربری تهران است. جهت کسب اطلاع از نحوه دریافت خدمات با ما تماس بگیرید

4.8/5 - (15 امتیاز)

مقالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x