باربری کامیون یخچال دار

باربری کامیون یخچال دار

باربری کامیون یخچال دار موضوع امروز ما است. باربری ها فارغ از نوع زمینی، هوایی و یا دریایی بودنشان نقش اصلی در جابجایی کالا را برعهده دارند. در این مورد یکی از ردیف های حمل و نقل زمینی باربری کامیون یخچالدار می باشد که در نوشته پیش رو پیرامون آن توضیحاتی خواهیم داد.

باربری و حمل و نقل به وسیله کامیون

همانگونه که گفته شد یکی از انواع باربری ها توسط کامیون های یخچال دار می‌باشد. ناگفته نماند که چیزی حدود ۸۰ درصد حمل و نقل کالاها بصورت زمینی توسط انواع کامیون ها می باشد که بستگی به نوع کالا توسط کامیون های ویژه مخصوص به خود صورت می گیرد. یکی از انواع این کامیون ها نوع یخچال دار آن می باشد. در ادامه این مقاله از ایرانکس پیرامون باربری کامیون یخچال دار توضیحاتی خواهیم داد‌.

باربری کامیون یخچال دار

برای حمل و نقل مواد فاسد شدنی مانند گوشت دام و طیور و آبزیان دریایی و داروها حتما بایستی از کامیون های یخچال دار استفاده گردد. در این مورد بایستی قبل از انجام کار حمل بار و دریافت سفارش باربری هایی که ظیفه تهیه کامیون های یخچال دار را بر عهده دارند به نکات زیر توجه نمایند :

مشخص شدن دقیق بار

بایستی باربری وضعیت بار را مشخص نماید. بدین معنی که کالای مورد نظر چیست؟ بار مورد نظر دام بوده یا طیور و یا آبزیان دریایی منجمد می باشد؟

باربری کامیون یخچال دار و سلامت سردخانه

حتما قبل از ارائه سفارش به صاحب کامیون از وضعیت و سلامت خودرو خصوصا از قسمت سردخانه آن مطمئن گردد.

باربری کامیون یخچال دار و سلامت سردخانه

تعیین مسافت

از جمله مواردی که در باربری کامیون یخچال دار حتما بایستی مشخص گردد محل دریافت بار، محل تخلیه و مقدار مسافتی است که کامیون یخچال دار باید طی کند. برای این مسئله حتما باید مقدار بار، نوع یخچال و  مقدار سرمایش مشخص گردد.

برای اطلاع از کرایه تریلی با مجموعه ایرانکس در ارتباط باشید.

وضعیت ارتباطی بین خودرو و باربری

از نکاتی که حتما بایستی باربری کامیون یخچال دار آن را در اختیار داشته باشد ارتباط بین باربری و خودرو از مبدأ تا مقصد است. ارتباط با کامیون حامل بار باید برقرار باشد. در این ارتباط بایستی از وضعیت کامیون مطلع شد.

مجهز بودن کامیون یخچال دار به ردیاب

از نکاتی که باربری کامیون یخچال دار موظف به انجام می باشد، ردیابی است. باربری تهران باید برای خودروهای تحت مسئولیت خود ردیاب های مجهز نصب نماید تا از وضعیت کامیون ها در طول مسیر، مقدار مسافت پیموده شده و باقیمانده راه مطلع گردد.

ارائه خدمات پشتیبانی

کامیون های یخچال دار نسبت به دیگر کامیون ها وضعیت خاص خود را دارند. یک باربری ویژه این گونه کامیون ها حتما باید نسبت به تیم پشتیبانی ارائه دهنده خدمات خصوصا در بخش تعمییرات مربوط به بخش سردخانه مسئولیت پذیر باشد. سلامت خودرو در بخش سردخانه ای برای کامیون های یخچال دار از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

خدمات شبانه روزی

از دیگر مواردی که باربری ها خصوصا آنها که ویژه کامیون های یخپال دار هستند باید اجرا کنند ارائه خدمات به صورت شبانه روزی می باشد. ممکن است یک محموله باری چه مواد غذایی و یا چه دارو بنا به هر دلیلی سریع جابجا و حمل گردد. این گونه باربری ها باید توانایی ارائه خدمات در طول شبانه روز را داشته باشند‌.

نکات مهم باربری کامیون یخچال دار

امکان استفاده از انواع کامیون های یخچال دار با توجه به بار و شرایط مشخص می شود‌. خود این کامیون ها نیز دارای یخچال های با درجه برودت متفاوت می باشند. بدین معنی که بایستی خودروهای متفاوت برای حمل مواد مختلف باشد. مانند حمل میوه که برودت کمتری احتیاج دارد یا حمل دارو با کامیون های یخچال دار در دمای زیر صفر.

ضمن این که این باربری ها بایستی خودروهای یخچال دار کوچک ویژه حمل اندک بار و یدک کش های یخچال دار نیز دراختیار داشته باشند.  در بسیاری از موارد مقدار بار ارسالی در حد کم می باشد که حتما بایستی با کامیونت یخچال دار حمل گردد و یا در تناژ بالا باشد و بایستی با یدک کش یخچال دار حمل گردد. در هر صورت تامین انواع خودرو جهت رفاه حال متقاضی از ضروریات می باشد.

سخن آخر

باربری کامیون یخچال دار با توجه به نوع بار، نیاز به مدل های مختلف دارد. اگر قصد ارسال مواد غذایی ، میوه، یا دارو را دارید و نیاز به کامیون های یخچال دار دارید قبل از هر اقدامی نوع کامیون را مشخص کنید که شامل مقدار بار شما و نیاز تان به کامیون یخچال دار یا برودت زیر صفر یا بالای صفر است. بعد از مشخص شدن این موضوع حتما باربری راانتخاب کنید که شرایط مورد نیاز شما را بتواند فراهم کند و با توجه به مقدار بار و نوع سرمایش مورد نیاز کامیون را در اختیار شما قرار دهد.

مطالب مرتبط :

باربری برون شهری

باربری تهران به شهرستان

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x