ترفندها و روش‌های کاهش هزینه اسباب‌کشی

کاهش هزینه اسباب‌کشی

کاهش هزینه اسباب‌کشی : به طور کلی می‌توان گفت اسباب‌کشی کاری است پر دردسر که نیاز به دقت و حوصله فراوان دارد. غیر از سختی‌های جمع‌آوری، بسته‌بندی وسایل و … اگر در حمل و نقل دقت لازم صورت نگیرد و برخی نکات رعایت نشود، می‌تواند هزینه‌های سنگینی به خانواده تحمیل کند؛ اما با چند ترفند و روش ساده می‌توان از این هزینه‌های جانبی سنگین اجتناب کرد.

برای یک اسباب‌کشی اصولی و بی‌دغدغه علاوه بر اینکه باید از قبل برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید، باید با روش‌ها و راهکارهای کاهش هزینه‌های ناشی از اسباب‌کشی نیز آشنا باشید. در این مطلب ما به تفصیل این روش‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

شش روش کاهش دادن هزینه‌های اسباب‌کشی

روش‌ها و راهکار‌های متنوع و متعددی برای کاهش هزینه‌های اسباب‌کشی در دسترس است که می‌تواند در این فرایند تأثیرگذار باشد. در اینجا می‌خواهیم به معرفی شش روش بپردازیم که هم رعایت آن‌ها بسیار ساده است و هم می‌توانند تا حد قابل‌توجهی در کاهش دادن هزینه اسباب‌کشی مؤثر باشند.

بسته‌بندی درست و اصولی

اولین راهکار در زمینه کاهش هزینه‌های اسباب‌کشی که می‌خواهیم به آن بپردازیم، بسته‌بندی درست و اصولی است. در واقع، اگر وسایل شما منظم و درست بسته‌بندی شده باشند، فضای کمتری اشغال خواهند کرد. به این ترتیب، برای اسباب‌کشی نیازمند سرویس باربری کمتری هستید. در نتیجه، هزینه اسباب‌کشی و جابه‌جایی وسایلتان کاهش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این، بسته‌بندی‌های اشتباه و نامناسب، ممکن است باعث آسیب دیدن وسایل شده و هزینه‌های بسیار سنگینی به دنبال داشته باشد. به همین جهت توصیه ما این است که اگر نمی‌توانید وسایل خود را به صورت مناسب، اصولی، با دقت و حرفه‌ای بسته‌بندی کنید، از کارکنان مجرب باربری منتخب خود، بخواهید که در این زمینه به کمک شما بیایند.

دور انداختن وسایل قدیمی و غیرضروری

یکی دیگر از راه‌‌های کاهش هزینه اسباب‌کشی این است که وسایل قدیمی و بلااستفاده خود را که نیازی به آن‌ها ندارید، دور بیندازید. این وسایل می‌توانند شامل مواد بازیافتی، لباس‌های کوچک شده، وسایل الکترونیکی که دیگر از آن استفاده نمی‌کنید و … باشد. به این ترتیب، با دور انداختن چنین ابزار و وسایلی، حجم بار شما کاهش خواهد یافت و دیگر هزینه‌ای برای جابه‌جایی وسایل اضافی و بدون استفاده نمی‌پردازید.

اسباب‌کشی در وسط هفته

با توجه به این که تقریباً همه ترجیح می‌دهند اسباب‌کشی خودشان را به روز‌های آخر هفته موکول کنند، تعداد مشتریان و همچنین هزینه‌های باربری، در زمان‌های آخر هفته افزایش پیدا می‌کند. به همین علت یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه اسباب‌کشی این است که اسباب‌کشی خود را به روز‌هایی غیر از روز‌های تعطیل و آخر هفته موکول کنید تا از پرداختن هزینه‌های اضافی ناشی از شلوغی تعطیلی‌ها و آخر هفته‌ها جلوگیری کرده باشید.

انتخاب درست ماشین باربری

یکی دیگر از راهکار‌های تأثیر‌گذار در کاهش هزینه اسباب‌کشی، این است که ماشین اتوبار مرتبط با وسایل خود را انتخاب کنید، و ماشینی را رزرو کنید که با مقدار وسایل شما هم‌خوانی داشته باشد. برای اینکه بتوانید در ارتباط با انتخاب ماشین باربری راحت‌تر تصمیم بگیرید، توصیه می‌کنیم هنگام رزرو باربری، حجم وسایل را برای اپراتور شرکت باربری توضیح بدهید تا آن‌ها بتوانند در انتخاب نوع ماشین به کمک شما بیایند. اگر ماشینی که برای حمل وسایل استفاده می‌شود، حجم کوچکی نسبت به وسایل شما داشته باشد، مجبور است چندین بار برای اسباب‌کشی جابجا شود، در نتیجه هزینه شما بالا و بالاتر می‌رود؛ در مقابل اگر ماشینی که انتخاب می‌کنید، بزرگتر از حجم وسایل شما باشد، قسمت زیادی از ماشین خالی می‌ماند و باز هم مجبورید هزینه‌های اضافه پرداخت کنید.

کمک گرفتن از دوستان و ‌فامیل

یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه اسباب‌کشی، کمک گرفتن از دوستان و فامیل است. می‌توانید از آشنایان خود بخواهید برای انجام کار‌های جابجایی وسایل سبک، بسته‌بندی، انجام کار‌های مربوط به تمیزکاری، چینش ابزار‌ها و وسایل در مقصد و موارد این‌چنینی به کمک شما بیایند، به این ترتیب دیگر نیازی به کمک گرفتن از کارگر‌های باربری‌های نخواهید داشت و این مسئله باعث کاهش هزینه اسباب‌کشی شما خواهد شد.

البته اگر کمک گرفتن از دوستان، اقوام و آشنایان برایتان سخت است، یا به هر دلیلی میسر نیست، می‌توانید انجام پروسه اسباب‌کشی را از بسته‌بندی در مبدأ گرفته تا باز کردن و چینش در مقصد، به کادر مجرب باربری بسپارید. درست است که این کار باعث افزایش هزینه می‌شود، ولی می‌تواند در برخی از موارد از هزینه‌های جانبی جلوگیری کند و دیگر نگران از بین رفتن، شکستن، گم شدن یا به طور کلی آسیب دیدن وسایل و یا به خطر افتادن سلامتی خود و نزدیکانتان نباشید، و با خیالی آسوده اسباب‌کشی خود را انجام دهید.

انتخاب شرکت باربری با هزینه مناسب

در میان انواع راهکار‌های کاهش هزینه اسباب‌کشی، موردی که از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب یک شرکت باربری با هزینه مناسب و خدمات متنوع است. درست است که تعرفه و قیمت‌های شرکت‌های باربری از طریق اتحادیه مشخص می‌شود و اغلب اجازه تغییر در آن را ندارند ولی باربری‌ها می‌توانند در قیمت‌هایی مثل دستمزد کارگران بابت هر ساعت کار، سختی کار مانند داشتن پله در خانه، سنگین بودن وسایل و … تغییراتی ایجاد کنند، و صورت‌حساب‌های متفاوتی در انتهای کار پیش روی شما بگذارند.

به همین جهت توصیه ما این است که حتماً هنگام انتخاب شرکت باربری، دقت کافی به خرج بدهید و از میان باربری‌های مختلف، باربری را انتخاب کنید که مناسب‌ترین هزینه و متنوع‌ترین خدمات را ارائه می‌دهد و قبل از نهایی کردن رزرو خود تمامی شرایط مبدأ، مقصد، تعداد کارگران موردنیاز، میزان زمان تقریبی اسباب‌کشی و … را روشن و شفاف بیان کنید تا باربری بتواند تخمین دقیقی از میزان هزینه نهایی داشته باشد و در اختیار شما قرار دهد. به این ترتیب می‌توانید خاطره خوشی از اسباب‌کشی داشته باشید. در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که منطقه جغرافیایی، میزان ترافیک و طول مسیر نیز بر روی هزینه باربری تأثیرگذار است و بهتر است زمانی را برای اسباب‌کشی انتخاب کنید که کمترین میزان ترافیک را داشته باشد.

جمع‌بندی

از اسباب‌کشی غول نسازید؛ درست است که کار پرزحمت و سختی به نظر می‌رسد اما اگر بتوانید از قبل یک برنامه‌ریزی منظم داشته باشید و از دوستان و آشنایان نیز کمک بگیرید، می‌بینید که بسیار راحت‌تر از تصورات شما خواهد بود.

برای کاهش هزینه‌های جابه‌جایی می‌توانید از روش‌هایی که در بالا گفته شد استفاده کنید، و نه تنها در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید، بلکه تا حدامکان سلامت اسباب و اثاثیه خود را نیز تضمین کنید. فراموش نکنید که انتخاب یک شرکت باربری مناسب و با تجربه نقش بسیار پررنگی در کاهش هزینه‌ها و تسهیل فرآیند اسباب‌کشی خواهد داشت.

امتیاز دهی

مقالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x