بسته بندی و حمل یخچال ساید بای ساید در اسباب کشی

یکی از دغدغه‌های کسانی که با باربری‌ها تماس می‌گیرند تا برای جابجایی و حمل بار از نقطه‌ای به نقطه دیگر اقدام کنند، جابجایی وسایل بزرگ منزل، از جمله حمل یخچال ساید بای ساید در اسباب کشی است. جابجایی یخچال در اسباب کشی به دلیل بزرگ بودن بیش از اندازه، نیاز به تخصص زیادی در جابجایی و در درجه اول، در بسته بندی و محفوظ ماندن از صدمات احتمالی دارند.

برای جابجایی انواع یخچال در اسباب کشی، به دلیل حجیم بودن این نوع بارها، بهتر است ابتدا آن‌ها را بسته بندی کنیم این کار یکی از کارهایی است که قبل از انجام اسباب کشی و حمل یخچال برای اسباب کشی باید انجام شود. این کار باید طبق اصول و با مهارت انجام شود. در اینجا قصد داریم با گفتن نکات مهمی درباره طریقه و چگونگی حمل یخچال ساید بای ساید، شما را در امر حمل بار و اثاثیه منزل یاری رسانیم.

نحوه آماده سازی یخچال و فریزر پیش از جابجایی

یخچال را تخلیه کنید. در ابتدای کار باید داخل یخچال خود را تخلیه کنید. برای این منظور، مواد فاسد شدنی را باید هر چه زودتر استفاده کنید تا خراب نشوند.

جابجایی یخچال در اسباب کشی

برای جابجایی یخچال در اسباب کشی، قفسه‌ها و سینی‌های یخچال را از جای خود خارج کنید و در پارچه نرم و محکمی ببندید. این کار باعث می‌شود تا در زمان جابجایی، از جایشان تکان نخورند تا موجب صدمه به یخچال شوند . هر چیزی را که ممکن است از جایش تکان بخورد یا باعث سنگینی وزن یخچال شوند را خارج کنید . اگر مطمئنید که قفسه ها از جایشان تکان نمی خورند ، پس نیازی نیست که آنها را خارج کنید . کافی ست آنها را درجای خود محکم کنید . این بهترین راه برای اطمینان از سلامت یخچال در جابحایی است .

حمل یخچال ساید بای ساید در اسباب کشی

روش جابجایی یخچال های ساید بای ساید که آبسرد کن و فیلتر دارند ، این است که باید شلنگ آب سرد کن را جدا کنید . اگر یخچال شما یخساز دارد ، ظرف یخساز را بیرون آورده و یخ های آن را خارج کنید .

جابجایی یخچال های ساید بای ساید در اسباب کشی

در صورتیکه یخچال فریزر شما برفک دارد ، باید برفک ها را آب کرد . این پروسه ، ۷ تا ۸ ساعت طول می کشد . پس بهتر است که از شب قبل یخچال را خاموش کنید تا برفک ها آب شوند و در جابجایی مشکلی پیش نیاید .

آب کردن برفک یخچال فریزر پیش از اسباب کشی

برای حمل یخچال در اسباب کشی بهتر است سیم برق یخچال را با چسب یا طناب بسته و به یخچال با چسب متصل کنید تا از جای خود تکان نخورد و موجب خسارت نشود .

حمل یخچال در اسباب کشی

نحوه صحیح بسته بندی یخچال در اسباب کشی

در بسته بندی یخچال برای اسباب کشی ، ابتدا درب یخچال را با چسب محکم ببندید . در غیر این صورت ممکن است در حین جابجایی ، باز شود و سبب آسیب به یخچال شود . برای اینکه بدنه یخچال آسیب نبیند، میتوانید دور آن را با نایلون حباب دار بطور کامل بپوشانید و با چسب یا طناب محکم کنید تا خیالتان آسوده باشد که بدنه یخچال، خش بر نمیدارد .

بسته بندی یخچال در اسباب کشی

حمل و جابه جایی یخچال ساید بای ساید در اسباب کشی

تا اینجا کار بسته بندی یخچال تمام می شود . حال باید برای حمل یخچال در اسباب کشی دست به کار شویم.

حمل و جابه جایی یخچال ساید بای ساید در اسباب کشی

حمل یخچال ساید بای ساید در اسباب کشی : حمل یخچال با چرخ دستی

اگر از چرخ دستی کمک می گیرید ، یخچال را به آرامی کج کنید و روی چرخ دستی قرار دهید و آن را با کمربند و یا طناب ، کاملا بر روی چرخ ، محکم کنید . حال با خیال راحت آن را جابجا کنید .

حمل یخچال با چرخ دستی

حمل یخچال بدون چرخ دستی

اگر چرخ دستی در اختیار ندارید ، باید یخچال را روی دوش گرفته و جابجا کنید . این کار حتما نیاز به دو نفر دارد و تنهایی کار دشواری است و ممکن است موجب خسارت به یخچال شود .

حمل یخچال بدون چرخ دستی

به پهلو خواباندن یخچال

هیچگاه یخچال را کج نکنید . همواره به جلو یا عقب خم کنید . زیرا کج کردن یخچال موجب نشت روغن موجود در کمپرسور در لوله‌های خنک کننده یخچال شده و به موتور یخچال آسیب می زند . اگر مجبور بودید یخچال را از پهلو جابجا کنید ، با شیب بسیار ملایم و روی زاویه‌ سمت راست بالا قرار دهید تا درصد خسارت پایین بیاید . برای قرار دادن یخچال در ماشین حمل بار ، تا جای ممکن آن را ایستاده جابجا کنید . در غیر این صورت ، آن را به پشت خوابانده و بعد در حالت ایستاده قرار دهید . جای یخچال را محکم کنید و با خیال راحت آن را جابجا نمایید .

طریقه صحیح حمل یخچال در راه پله

نکته مهم در طریقه حمل یخچال در راه پله این است که یخچال فریز یا یخچال ساید بای ساید باید به صورت ایستاده یا نیمه ایستاده حمل شود . به هیچ وجه نباید یخچال را خواباند و برای حمل یخچال در اسباب کشی نباید یخچال به طور کامل خوابانده شود .زیرا همانطور که اشاره شد ، امکان ورود روغن موجود در کمپرسور در لوله های خنک کننده یخچال وجود دارد .

بهترین راه حمل یخچال فریزر در راه پله ، به دلیل حساس بودن این مرحله ، استفاده از وسایلی مانند چرخ دستی است . حمل یخچال با چرخ دستی در راه پله باعث می شود که وزن یخچال روی چرخ بیفتد و بتوان به راحتی یخچال را جابجا کرد و این بهترین روش حمل یخچال ساید بای ساید در فریزر است . طریقه حمل یخچال در راه پله یکی از مراحل حساس جابجایی یخچال ساید بای ساید سامسونگ (یا مدل­‌های معمولی) است. یکی از بهترین وسایلی که می‌توان از آن در حرکت دادن یخچال ساید و معمولی استفاده کرد، چرخ‌دستی است. این وسیله وزن یخچال را به راحتی تحمل کرده و باعث سهولت تکان دادن یخچال و مخصوصا طریقه حمل یخچال در راه پله می‌شود.


بیشتر بخوانید: جابجایی لوازم با ارزش در اسباب کشی


روشن کردن یخچال بعد از جابه جایی

بعد از جابجایی یخچال در اسباب کشی و قرار دادن آن در مکان جدید ، به هیچ وجه ، فورا آن را به برق نزنید و اجازه دهید یخچال یک روز ساکن و بدون حرکت بماند. بعد از استقرار ، در حدود سه روز زمان می برد تا یخچال به دمای ثابت خود برسد.

روشن کردن یخچال بعد از جابه جایی

قیمت حمل یخچال ساید

این هزینه ها با کرایه وانت بار شهرستان جمع می شود و هزینه باربری و حمل بار با نیسان را مشخص می کند .

  • هزینه کارگر جهت  بارگیری نیسان  در مبدا هر نفر ۳۰ هزار تومان
  • هزینه کارگر جهت  تخلیه بار نیسان در مقصد هر نفر ۳۰ هزار تومان
  • هزینه کارگر جهت  بارگیری خاور یا کامیونت در مبدا  هر نفر ۴۰ هزارتومان
  • هزینه کارگر جهت  تخلیه بار خاور یا کامیونت در شهر مقصد هر نفر ۵۰ هزارتومان

تعرفه حمل وسایل سنگین یا غیر متعارف از نظر حمل با کارگر و هزینه کارگر حمل ساید

چنانچه وسایلی که از نظر باربری سنگین تر و خارج از عرف کارگری باشد داشته باشید ، جابجایی و حمل آن به صورت جدا محاسبه میشود و تعدا طبقات در هزینه لحاظ می شود . مانند :

  • حمل یخچال ساید بای ساید یا یخچال بیش از ۲۰ فوت
  • حمل کمد های بزرگ یا بیش تر از ۲ متر طول یا پارتیشن شیشه دار
  • حمل گاو صندوق
  • حمل پیانو
  • حمل کولر ۵۰۰۰ به بالا
  • حمل میز ناهار خوری بیش از ۲ متر طول

مشتریان گرامی : جهت مشاهده نرخ کرایه وانت نیسان بار به شهرستان ، به لیست قیمت مراجعه فرمایید .

شماره تلفن های شرکت وانت بار ایرانکس ، متخصص حمل بار و اثاثیه منزل با نیسان ، وانت ، خاور و کامیونت در تهران و شهرستان ها

شماره تماس دفتر مرکزی باربری ایرانکس

۰۲۱-۵۵۲۰۴۰۰۶  خط ویژه ( ۲۰ خط )

۰۹۱۹-۴۳۰۲۱۰۱

 


شرکت باربری ایرانکس آماده ارائه خدمات باربری از تهران است. جهت کسب اطلاع از نحوه دریافت خدمات با ما تماس بگیرید

امتیاز دهی

مقالات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!