مقایسه انواع وانت مورد استفاده در حمل بار

مقایسه انواع وانت مورد استفاده در حمل بار

انواع وانت مورد استفاده در حمل بار کدامند؟ وانت بارها جز وسایلی هستند که با توجه به شرایط و ویژگی‌ های خاص جهت حمل و نقل و باربری بین شهری و حتی گاهی اوقات باربری برون شهری مورد استفاده قرار می‌ گیرند و در حال حاضر به دو صورت وانت بار یخچال‌ دار و بدون یخچال کاربرد دارند.

هر کدام از این وانت‌ ها جهت جا به جا کردن بارهای خاصی مناسب هستند، مانند نوع یخچال‌ دار که جهت حمل کردن مواد غذایی، مرغ، ماهی، گوشت و غیره مناسب می‌ باشد و استفاده می‌ شود. در این مقاله به مقایسه انواع وانت مورد استفاده در حمل بار می پردازیم.

مقایسه انواع وانت مورد استفاده در حمل بار

گفتیم که وانت بارها به دو صورت یخچال‌ دار و بدون یخچال قابل استفاده هستند و از جمله وسایل حمل و باربری بین شهری رایج و کاربردی می‌ باشند که هر کدام موارد استفاده خاص و ویژه خودشان را دارند، بنابراین پیش از آن که از این دو نوع وانت جهت حمل بار استفاده کنیم، ابتدا باید نوع بار مشخص شود:

  1. وانت بار ساده | حمل بار

وانت بارهای ساده به علت شرایط خاصی که دارند از رایج‌ ترین و مهم‌ ترین وسایل حمل و باربری بین شهری هستند که جهت هم و جا به جا کردن وسایل مختلف به کار برده می‌ شوند. استفاده از این نوع وسایل از آن جهت رواج بیش تری پیدا کرده است که امکان تردد آن ها در داخل شهر و هر نقطه‌ ای از شهر وجود دارد، بدون آن که محدودیتی داشته باشند، دسترسی پیدا کردن به آن ها بسیار آسان است،

علاوه بر آن که هزینه حمل بار با آن ها نیز بسیار کم است. بنابراین اگر هدف شما جا به جایی بار بین شهری است، نیازی به استفاده از دیگر وسایل حمل باربری مانند نیسان یا کامیون نیست، چون در این حالت مجبور به پرداخت هزینه‌ های بیش تری خواهید شد.

مگر آن که مقدار بار شما بیش تر از توان و ظرفیت وانت باشد و از طرفی قصد جا به جا کردن آن ها در مسافت‌ های طولانی و باربری برون شهری را داشته باشید. حتی گاهی اوقات وانت‌ ها جهت هم و باربری برون شهری نیز بسیار مناسب‌ تر از دیگر وسایل باربری هستند. این موضوع در حالتی می‌ باشد که مقدار بار جا به جایی شما کم است و وانت این ظرفیت را دارد که آن را برای شما حمل کند.

  1. وانت بار یخچال دار

امروزه بسیاری از وسایل حمل و باربری بین شهری و باربری برون شهری را جهت جا به جا کردن برخی از وسایل و مواد حساس از جمله برخی مواد غذایی فاسد شدنی، مواد پروتئینی و گوشتی بسیاری از داروهای حساس به دما، مرغ و ماهی و غیره مجهز به اتاقک یخچال‌ دار کرده‌ اند تا حمل این مواد به آسانی و بدون هیچ گونه مشکلی انجام شود.

این اتاقک‌ ها دمای پایین و نزدیک به صفر دارند و موادی که در داخل آن قرار می‌ گیرند، دچار هیچ گونه فساد یا خرابی نمی‌ شوند. به این ترتیب امکان حمل آن ها به شهرهای دور و نقاط دور دست نیز فراهم شده است.

موضوعی که پیش تر با مشکلات زیادی مواجه بود، به طوری که گاهی اوقات امکان حمل چنین موادی به برخی از شهرهای دور وجود نداشت. حال این موضوع را برای زمان تصور کنید که هدف جا به جا کردن برخی مواد حساس از جمله داروهای مورد نیاز برای نقاط دور دست می‌ باشد.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله مقایسه انواع وانت مورد استفاده در حمل بار را انجام دادیم. در حال حاضر وانت بارها به دو صورت وانت بار ساده و وانت بار یخچال‌ دار جهت حمل و نقل و باربری بین شهری و حتی گاهی باربری برون شهری مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

بنابراین برای حمل بار بین شهری با وانت ابتدا باید نوع بار را مشخص کنید و در صورتی که مواد و وسایل مورد نظر شما نیاز به دمای پایین دارند، حتماً باید از نوع وانت بار یخچال‌ دار استفاده کنید تا بتوانید آن ها را سالم به مقصد برسانید. در سایت iranexco.com بیش تر در خصوص مقایسه انواع وانت مورد استفاده در حمل بار اطلاعات به دست بیاورید.

امتیاز دهی

مقالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x