زمان مناسب اسباب کشی

زمان مناسب اسباب کشی

برنامه‌ریزی همیشه اولین قدم برای انجام هر کاری ا‌ست. این موضوع در خصوص اسباب کشی نیز صدق می‌کند. یکی از مهم‌ترین نکات در برنامه‌ریزی برای این مورد، تعیین بهترین زمان اسباب کشی است. اما مگر فرق می‌کند که چه زمانی اسباب کشی کنیم؟ و این زمان چه تاثیری بر فرایند اسباب‌کشی ما خواهد داشت؟ آیا ممکن است اسباب کشی در بعضی زمان‌ها مزایا و معایب خاصی داشته باشد؟

در این مقاله با توجه به سابقه طولانی که شرکت باربری ایرانکس در حمل و نقل بار دارد و بر اساس تجربیاتی که در این سال‌ها کسب کردیم، به بررسی این موضوعات می‌پردازیم. البته در برخی موارد این شما نیستید که زمان دقیق اسباب کشی را مشخص می‌کنید. برای مثال وقتی پایان قرارداد اجاره خانه‌تان فرا می‌رسد مهم نیست شما در چه فصلی هستید و باید به هر حال اثاث‌کشی کنید و به مکانی جدید بروید. در این موارد حداقل می‌توانید کمی زودتر با مرتب کردن اوضاع، کارتان را در یک روز مناسب‌تر به انجام برسانید. اما فرض کنیم شما تعیین‌کننده زمان اسباب کشی هستید، بیایید ببینیم بهترین روز فصل سال، بهترین روز ماه، بهترین روز هفته و در نهایت بهترین ساعت روز برای اسباب کشی چه زمانی‌ست؟

بهترین فصل برای اسباب کشی

در بررسی و انتخاب بهترین فصل برای اسباب کشی می‌توانیم از ابعاد مختلفی به موضوع بپردازیم. یکی از اولین نکات در این زمینه شرایط آب و هوایی‌ست. این موضوع رابطه تنگاتنگی با محلی که در آن زندگی می‌کنید دارد و همچنین بسیار وابسته به نقطه مقصد است.

انتخاب فصل با توجه به آب و هوا

برای مثال اگر مبدا و مقصد شما در جنوب کشور قرار داشته باشد، انتخاب فصل تابستان می‌تواند شما را با سختی‌هایی مواجه کنید. در حالی که این فصل شاید مناسب‌ترین فصل برای نقل مکان در شهرهای شمالی باشد. شما بهتر از هر کس دیگری شرایط آب و هوایی فصل‌های منطقه خود را می‌شناسید. برای مثال باران‌های زیاد در فصل‌های پاییز و بهار در شمال کشور اسباب‌کشی را در این فصل‌ها سخت می‌کند. در برخی شهرها در فصل‌های مختلف وزش بادهای شدید داریم که می‌تواند شما را در انتقال وسایل و در نهایت مرتب کردن خانه جدید دچار دردسر کند. با این حال هر فصلی مزایای خاص خودش را دارد. بیایید این مزایا را در خصوص فصل‌های مختلف سال بررسی کنیم.

مزایای اسباب کشی در هر فصل

این‌که فصل مناسب اسباب کشی کدام است به عوامل مختلفی بستگی دارد. ما در ادامه مزایای اسباب کشی در هر فصل را بیان می‌کنیم تا شما با توجه به شرایط خود بهتریم زمان اسباب کشی را انتخاب کنید.

اگر بهار را به عنوان فصل جابه‌جایی خود انتخاب کنید می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

 • گرما هنوز آن‌قدر زیاد نیست که آزارتان دهد. بلکه هوا بسیار لطیف و دلچسب است و شاید احساس خوبی از رفتن به مکان جدید نیز به شما دست دهد.
 • از دست خانه‌تکانی راحت خواهید شد و خانه‌تکانی و اسباب کشی را یکی خواهید کرد.

مزایای اسباب کشی در تابستان:

 • اگر فرزند دانش‌آموز یا دانشجو دارید این فصل بهترین زمان نقل مکان برای شماست.
 • در تابستان راحت‌تر مرخصی می‌گیرید.
 • روزها طولانی‌ترند و زمان بیشتری برای جابه‌جایی در اختیار دارید.
 • نگران باران و خیس شدن وسایلتان نخواهید بود.
 • افراد بیشتری می‌توانند در کنارتان باشند و کمک‌تان کنند.

اسباب کشی در پاییز و مزایای آن:

 • این فصل آب و هوایی خنک دارد و یک زمان مناسب اسباب کشی است.
 • هزینه‌های اجاره مسکن و همچنین رفت و آمد در این فصل کمی کمتر است.

مزایای نقل مکان در زمستان:

 • این فصل ارزان‌ترین زمان برای جابه‌جایی‌ست.
 • هزینه اجاره یا فروش خانه نیز در این فصل کمتر از دیگر فصل‌هاست.

بهترین روز ماه برای اسباب کشی

حال که بهترین فصل برای اسباب کشی را انتخاب کرده‌اید، بهتر است به سراغ پیدا کردن بهترین روز برای اسباب کشی برویم. این روز نیز از جهات زیادی به شما و شرایط‌تان بستگی دارد. اما برخی شرایط عمومی نیز در آن دخیل هستند. برای مثال معمولاً در روزهای وسط ماه رفت و آمد کمتری را شاهد هستیم و شما می‌توانید با خیال راحت‌تری از خلوت بودن جاده‌ها اقدام به انتقال اثاثیه‌تان کنید. البته این باز به محل سکونت شما و شلوغ بودن شهر مورد نظر بستگی دارد. اما شرایط بسیار مهم در این زمینه، زمانی اتفاق می‌افتد که شما مستاجرید و قرار است به خانه جدیدتان بروید. در این شرایط توصیه می‌شود حتماً نقل مکان را به زمانی در ماه موکول کنید که مطمئنید حقوق‌تان را گرفته‌اید. چرا که اگر نیاز به پرداخت اجاره داشته باشید بهتر است آن را در ابتدای زمانی که حقوق‌تان را دریافت می‌کنید انجام دهید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بهترین روز هفته برای اسباب کشی

شرایط شلوغی‌ای که در بالا به آن اشاره کردیم در خصوص روزهای ماه نیز صدق می‌کند. اگر قصد اسباب کشی دارید بهتر است به سراغ روزهای اول و آخر هفته نروید. این مسئله چند دلیل دارد. روزهای اول هفته زمانی‌ست که همه به دنبال انجام امور اداری و کاری مختلف خود هستند و خیابان‌ها می‌تواند به شدت شلوغ باشد. همچنین روزهای پایانی هفته معمولاً روز استراحت افراد است و اگر آپارتمان نشین هستید اسباب کشی شما می‌تواند برای همسایه‌ها ایجاد مزاحمت کند. لذا بهترین روز هفته برای اسباب کشی دوشنبه، سه شنبه یا چهارشنبه است. البته این در شرایطی‌ست که بتوانید به راحتی مرخصی بگیرید. اما اگر فرزندتان محصل است این مسئله می‌تواند برایتان دغدغه ایجاد کند. چرا که در زمان اسباب کشی باید به برگشتن او از مدرسه و حواشی مربوط به آن نیز فکر کنید.

بهترین ساعت روز برای اسباب کشی

بهترین زمان برای نقل مکان در آغاز روز است. این موضوع چند دلیل دارد. اول این‌که در صبح انرژی بیشتری دارید و می‌توانید بهتر کار کنید و وسایل را جابه‌جا کنید. استرس کم آوردن وقت نخواهید داشت و مجبور نیستید با عجله کارها را انجام دهید. از سوی دیگر وقت کافی خواهید داشت تا در خانه جدید وسایلتان را بچینید و نگرانی‌ای از بابت شب و خواب نداشته باشید. اگر بتوانید شب هنگام وسایل‌تان را بار بزنید می‌توانید بسیار در کارهایتان جلو بیفتید. اما این هم در صورتی‌ست که در آپارتمان زندگی نکنید. اگر مقصدتان خیلی دور است و قرار است به شهری بسیار دور نقل مکان کنید توصیه می‌شود حتماً حرکت در شب را انتخاب کنید تا در طول روز بعدی وقت کافی برای تخلیه و چیدن وسایل داشته باشید و در پایان روز بتوانید کمی خستگی در کنید.

در چه روزهایی اسباب کشی نکنیم؟

در انتخاب زمان مناسب اسباب کشی باید اطلاع دقیقی از زمان‌های ممنوع برای اسباب کشی داشته باشید. اگر اصرار دارید در چنین روزهایی نقل مکان کنید حتماً چند روز زودتر نسبت به دریافت مجوزهای لازم اقدام کنید تا دچار دردسر نشوید. این کاملاً طبیعی‌ست که روزهای با آب و هوای نامناسب و مشغله زیاد را برای اسباب کشی انتخاب نکنید. با توجه به نکاتی که گفته شد بهترین زمان برای نقل مکان را انتخاب کنید و با هماهنگی لازم با یک شرکت معتبر ارائه دهنده خدمات باربری در تهران یا شهر خودتان، اسباب کشی خود را با خیال راحت به انجام برسانید.

 


 

شرکت باربری ایرانکس علاوه بر خدمات در باربری تهران به شهرستان آماده ارائه خدمات باربری کرج به شهرستان است. جهت کسب اطلاع از نحوه دریافت خدمات با ما تماس بگیرید

امتیاز دهی

مقالات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x