چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری هنگام اسباب کشی

چیدمان اثاثیه در کامیون

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها هنگام اسباب‌کشی، نحوه چیدمان اثاثیه در وانت‌بار و کامیون و یا هر ماشین باربری دیگر است. چینش صحیح باعث می‌شود لوازم شما آسیب نبیند و نشکند. این نکته خصوصا در حمل و نقل بین بسیار پررنگ‌تر است؛ چرا که در این مسیر‌ها و در جاده‌ها ممکن است ماشین در دست‌انداز بیافتد، بنابراین باید از ایمن بودن چیدمان مبلمان و اثاثیه اطمینان حاصل کرد.

چیدمان اصولی اثاثیه در ماشین باربری می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد از جمله:

 • استفاده بهینه از فضای داخل ماشین
 • کاهش تعداد ماشین‌ موردنیاز
 • کاهش دفعات رفت و آمد
 • کاهش هزینه باربری
 • سهولت در چیدن و خالی کردن بار
 • عدم آسیب به اثاثیه

بنابراین اگر مایل هستید که از مزایای ذکر شده بهره‌مند شوید، بهتر است نحوه چیدمان صحیح در ماشین باربری را به خوبی بدانید. در ادامه توضیحات بیشتری در این مورد در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ضرورت چیدمان صحیح و اصولی اثاثیه در کامیون و وانت بار

دور از انتظار است که کسی در ضرورت و اهمیت چینش صحیح اثاثیه هنگام حمل و نقل شکی داشته باشد. بدیهی است که اگر دوست ندارید هیچ یک از لوازم شما در طی اسباب‌کشی آسیب ببیند و یا گم شوند، باید آن‌ها را اصولی و صحیح درکنار هم قرار دهید. علاوه بر آن، فراموش نکنید که شما باید در مقصد بار ماشین را خالی کنید. بنابراین باید به گونه‌ای اشیاء منزل چیده شده باشد که خالی کردن آن‌ها ساده و در عین‌حال ایمن باشد. نباید با برداشتن یک اثاثیه، بقیه لوازم روی یکدیگر یا روی شما بیافتد! سعی کنید تا حد امکان موارد زیر را رعایت کنید:

 • مبلمان و اثاثیه را فشرده بار نکنید.
 • آنها را نامرتب روی هم قرار ندهید.
 • ماشین باربری را متناسب با میزان بار خود انتخاب کنید.
 • اثاثیه را تا سقف ماشین بار نکنید.

ترتیب چیدمان اثاثیه در کامیون هنگام اسباب کشی

برای جلوگیری از هر گونه مشکل، هنگام چینش اثاثیه در خودرو باربری یک روش اصولی و استاندارد تعریف شده است. در صورتی که تصمیم به اسباب‌کشی دارید، توصیه می‌کنیم این چند مرحله را در نظر بگیرید:

 1. حمل اثاثیه سنگین
  منظور از اثاثیه و وسایل سنگین، لوازمی هستند که برای حمل و جابجایی آنها نیاز به ۲ یا ۳ نفر باشد مانند مبلمان، ماشین لباسشویی، یخچال و غیره. دلیل اینکه در ابتدا باید وسایل سنگین را در ماشین باربری قرار دهید، این است که فضای کافی برای اشیاء باقیمانده ایجاد کنید. به عنوان مثال در صورتی که شما اشیاء کوچک مانند کارتن و غیره را در کامیون قرار دهید، فضای اصلی خودرو اشغال می‌شود و فضای مورد نیاز برای قرار دادن اشیاء بزرگتر وجود ندارد. اما اگر در ابتدا وسایل سنگین را حمل کنید، ممکن است روی آنها و یا در کنار آن‌ها فضایی برای قرار دادن سایر اشیاء پیدا کنید.
 2. وسایل حجیم و بلند
  وسایل حجیم و بلند مانند فرش و سرویس‌های چوبی را بهتر است در راستای دو طرف دیواره‌ ماشین، به صورت افقی یا خوابیده قرار دهید تا تعادل در ماشین حفظ شود و فشاری بر شاسی ماشین وارد نشود. در این حالت می‌توانید آنها را روی سایر اشیاء نیز قرار دهید.
 3. کارتن‌های بزرگ و سنگین
  در کنار دیواره خودرو، در فضاهای خالی و یا روی وسایل قرار داده شده، می‌توانید کارتن‌های بزرگ و سنگین خود را قرار دهید. کارتن‌های بزرگ ممکن است شامل چمدان‌های شما، جعبه چرخ خیاطی و وسایلی از این قبیل باشد. یکی از روش‌های زیرکانه در اسباب کشی، قرار دادن کارتن‌ها در زیر میز و یا فضای خالی سایر اشیاء است. با این کار می‌توانید از وارد شدن صدمات احتمالی به لوازم خود، جلوگیری کنید.
 4. کارتن‌های سبک
  در کارتن‌های سبک باید لباس‌ها و وسایل ریز و خرد را قرار دهید. در ماشین باربری بهترین جایی که می‌توانید این نوع کارتن‌های خود را قرار دهید، روی کارتن‌های سنگین است. البته فراموش نکنید که نباید آنها را تا سقف خودرو روی یکدیگر انباشته کنید.
 5. وسایل شکستنی و حساس
  یکی از حساس‌ترین وسایل هنگام اسباب کشی، وسایل شکستنی و ظروف کریستال و غیره هستند. آنها را با دقت بسته بندی کنید و در وسط ماشین باربری قرار دهید. در این حالت ظروف و اشیاء کاملا در جای امن هستند و احتمال شکستن آنها بسیار کم است.
 6. وسایل سبک و غیر حساس
  پس از اینکه تمام اثاثیه خود را جابجا کردید، فقط بخش کوچکی باقی می‌ماند که شامل وسایلی هستند که نمی‌شکنند و نیاز نیست نسبت به آنها حساسیت خاصی داشته باشید. به عنوان مثال کیف، کفش، قالیچه‌ها و غیره را می‌توان در این دسته‌بندی قرار داد.

بیشتر بخوانید : زمان مناسب اسباب کشی

چینش اثاثیه در حمل بار بین شهری

با توجه به اینکه احتمال آسیب به وسایل در اسباب‌کشی‌ به شهرستان بیشتر است، نحوه چینش و انتخاب ماشین مناسب در جابجایی و حمل بار بین شهری بسیار اهمیت دارد. نیروهای مجرب ایرانکس می‌توانند چیدمان اثاثیه شما را طوری تنظیم کنند که بدون کوچک‌ترین مشکل و آسیبی آن‌ها را در مقصد تحویل بگیرید، خود شما نیز با رعایت نکات زیر می‌توانید میزان ریسک را به حداقل ممکن برسانید. از نکات مهم برای این نوع اسباب‌کشی، می‌توان به نحوه بسته‌بندی مبلمان و اثاثیه اشاره کرد. اگر وسایل شما قابل بسته‌بندی نیستند، سعی کنید به دور آن‌ها پتو و یا پارچه ضخیم بپیچید. همچنین در حمل بار بین شهری از خودروهای باربری استفاده کنید که دارای سقف باشند.

عواقب چینش ناصحیح اثاثیه در ماشین باربری

مهم‌ترین هدف در هنگام اسباب کشی، انتقال اشیاء و لوازم خانگی به صورت سالم و بدون نقص به مقصد است. برای رسیدن به این هدف چند مورد را باید در نظر بگیرید که عبارت‌اند از:

 • بسته بندی صحیح اثاثیه
 • چیدمان اصولی در ماشین باربری
 • استفاده از نیروی انسانی ماهر

در صورتی که نکات مهم چیدمان اثاثیه در خودروی باربری را رعایت نکنید و یا موارد ایمنی را نادیده بگیرید و یا برای جلوگیری از هزینه اضافی استفاده از نیروی انسانی ماهر را نادیده بگیرید، ممکن است ضرر و خسارت بالایی را متحمل شوید. علاوه بر خسارت مالی، خستگی ناشی از اسباب کشی نیز آزاردهنده خواهد بود.

چیدمان اثاثیه در خودروهای باربری توسط نیروهای ایرانکس

نیروها و کارمندان ایرانکس با داشتن تجربه چند ساله، می‌توانند با مهارت کافی اسباب‌کشی اثاثیه شما را انجام دهند و چیدمان اثاثیه در وانت بار و کامیون درخواستی شما را با نهایت دقت برعهده گیرند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با ما تماس بگیرید و اسباب‌کشی خود را با خیال آسوده به کارکنان ما بسپارید. آنها با دقت و درایت کافی وسایل شما را کاملا ایمن به مقصد می‌رسانند.

مقالات

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x