باربری و حمل مواد غذایی

باربری مواد غذایی

در میان باربری و حمل اجناس و محصولات مختلف، باربری مواد غذایی از جایگاه ویژه و حساسی برخوردار است. محصولات غذایی ارتباط مستقیمی با سلامت افراد و جامعه دارد، لذا هرگونه کوتاهی و سهل‌انگاری می‌تواند سبب بروز آسیب‌های مالی و اقتصادی و همچنین بهداشتی و سلامت شود. امروزه، باربری و جابجایی مرسولات مختلف تبدیل به یک صنعت شده و این امر به شکل تخصصی توسط شرکت‌های مختلف انجام می‌شود. به لطف فعالیت این شرکت‌ها، ارسال مواد غذایی به شهرستان و اقصی نقاط کشور میسر شده است. در نتیجه، کسب‌وکارهای مختلف در زمینه مواد غذایی نیز می‌توانند از خدمات این شرکت‌ها استفاده کنند. تخصص، تجربه و استفاده از کادر مجرب و خودروهای حرفه‌ای، از لازمه‌های بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های باربری محسوب می‌شود.

باربری و حمل انواع مواد غذایی

حمل و نقل مواد غذایی بسته به نوع محصول، از ویژگی‌های مختلف و متمایزی برخوردار است. تازه نگه‌داشتن و حفظ سلامت مواد غذایی مهمترین اصل در باربری مواد غذایی به شمار می‌رود. برخی از این مواد همانند خشکبار و مواد غذایی خام نیازمند رعایت اصول نگهداری و جابجایی خاصی هستند. حال آن که بسیاری از مواد غذایی مانند میوه‌ها، لبنیات، مرغ و ماهی و سایر موادی که به صورت تازه مصرف می‌شوند، باید در شرایط خاصی باربری شوند. ایجاد محیط ایزوله و فراهم نمودن شرایط نگهداری سرد از اقدامات لازم در این خصوص است.

برخی از ویژگی‌ها در حمل و نقل مواد غذایی سبب می‌شود تا ارائه خدمات در این زمینه متفاوت از سایر حوزه‌ها باشد. به عنوان مثال اگر محصولات شما فاسدشدنی هستند باید سریع‌ترین روش باربری مواد غذایی را انتخاب کنید. چراکه همواره رعایت اصول سلامتی، مهمترین ویژگی در انتقال این نوع بارها محسوب می‌شود. به خاطر داشته باشید، مواد غذایی مستقیماً با سلامت تعداد زیادی از افراد جامعه در ارتباط است، لذا استفاده از بهترین ابزار و مسیر، جهت رساندن محصولات غذایی به دست مشتریان، مهمترین اصل در این حوزه است.

ویژگی ماشین‌های حمل مواد غذایی

بدون تردید، مهمترین و رایج‌ترین شیوه جهت انتقال و باربری مواد غذایی، استفاده از ماشین و خودروهای حمل است؛ ماشین‌های یخچالدار، نیسان یخچالدار و انواع کامیون از جمله این خودروها محسوب می‌شوند. بسته به نوع ماده غذایی، هریک از این خودروها از قابلیت‌های خاص و منحصربه‌فردی برخوردار هستند. این امکانات به ما اجازه می‌دهد تا باربری و حمل و نقل مواد غذایی به بهترین شکل انجام شود. عوامل محیطی و جوی نظیر بارندگی نیز به راحتی می‌تواند سلامت مرسوله شما را تحت تأثیر قرار دهد، لذا وجود پوشش حفاظتی یا مسقف بودن خودرو یکی از امتیازات و قابلیت‌های ویژه است. در نتیجه، بهتر است حین حمل و نقل مواد غذایی به این قابلیت در ماشین‌های حمل مواد غذایی توجه داشت.

داشتن محفظه سالم و تمیز جهت حفظ و نگهداری مواد غذایی تا زمان تحویل نیز یکی از مهمترین ویژگی‌های ماشین‌های حمل مواد غذایی است. وجود سیستم‌های سرمایشی و انجماد مناسب در کنار حفظ دما از دیگر ویژگی‌های وسیله نقلیه جهت باربری است. خودروهای حمل مواد غذایی باید مسقف و یا دارای پوشش حفاظتی همچون چادر باشند. این عامل در حفظ و نگهداری درست و اصولی تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت. همچنین عدم استفاده از خودروی حمل مواد غذایی در حمل سایر بارها نیز از دیگر نکاتی است که حتماً باید به آن دقت کرد.

کرایه خودرو مناسب حمل مواد غذایی

انتخاب نوع خودرو، رابطه مستقیمی با نوع مواد غذایی جهت انتقال و باربری دارد. ماشین‌‌های حمل مواد غذایی با توجه به این موضوع، به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. برخی از مواد غذایی فاسدشدنی هستند، برخی دیگر نیز تاریخ مصرف چندماهه و یا بعضاً چند ساله دارند. لذا نوع خودروهای حمل مواد غذایی می‌تواند مختلف و دارای امکانات متفاوتی باشد. بنابراین، این عوامل در کنار هم می‌تواند نرخ کرایه خودروها را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین فاصله حمل و نقل و باربری بین شهری مواد غذایی از دیگر خصوصیاتی است که تعرفه کرایه را ممکن است دستخوش تغییر کند.

  • حمل مواد غذایی با خودروهای یخچالدار

یکی از مهم‌ترین خودروهای حمل مواد غذایی، ماشین‌های یخچالدار هستند. این خودروها با استفاده از یخچال و ایجاد شرایط انجماد، اغلب برای حمل مواد غذایی حساس و فاسدشدنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. گوشت، لبنیات، مرغ و ماهی از جمله مواد غذایی هستند که نیازمند خودروهای یخچالدار، جهت حمل‌ونقل هستند. داروها، نمونه‌های آزمایشگاهی و خون نیز از دیگر مواد حساس در این حوزه هستند. امروزه و با توسعه ماشین آلات و تجهیزات این حوزه، باربری بین شهری مواد غذایی نیز به سهولت صورت می‌گیرد. به عنوان مثال، بسیاری از هموطنان در شمال کشور از ماهی‌های تازه جنوب استفاده می‌کنند.

  • حمل مواد غذایی با نیسان

نیسان از دیگر خودروهایی است که جهت باربری مواد غذایی درون‌شهری و بین‌شهری استفاده می‌شود. نیسان با استفاده از پوشش‌های حفاظتی که اغلب با چادر، باربند و بندهای مخصوص انجام می‌شود، به خوبی می‌تواند در حفظ مواد غذایی به صورت جعبه‌ای و کارتن عمل کند. میوه و تره‌بار، محصولات بسته‌بندی‌شده و همچنین مواد غذایی خشک همچون خشکبار، از جمله موادی هستند که به کمک نیسان حمل‌ونقل می‌شوند.

  • حمل مواد غذایی با کامیون، تریلی و خاور

برخی از محصولات نظیر تولیدات کارخانه‌ای مانند بیسکویت، چای، روغن و سایر مواد غذایی این‌چنینی در حجم بالا با استفاده از کامیون و تریلی جابه‌جا می‌شوند. تریلی و ترانزیت، برای صادرات و باربری مواد غذایی به کشورهای مختلف نیز استفاده می‌شوند. نکته مهم در استفاده از این نوع خودروها حجم بالای مواد غذایی است. در واقع کرایه کامیون، تریلی و خاور اغلب برای حمل و نقل مواد غذایی به صورت عمده استفاده می‌شوند. برخی از تریلی‌ها مجهز به سیستم‌های سرمایشی و تنظیم دما هستند، لذا برای حمل مواد غذایی حساس و داروها نیز می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

باربری و ارسال مواد غذایی به شهرستان

امروزه و با توسعه صنعت باربری، جابجایی و حمل و نقل مرسولات به سایر شهرهای کشور امری رایج و مرسوم است. این امر حتی سبب شده تا کشاورزان و تولیدکنندگان بومی نیز بتوانند محصولات غذایی خود را با نام تجاری خود به شهرهای مختلف ارسال کنند. لازمه حمل مواد غذایی به شهرستان استفاده از یک سیستم حمل‌ونقل مطمئن و کاربلد در کنار استفاده از خودروهای مناسب است.

بدون شک، استفاده از یک سیستم ارتباطی نادرست در مرحله نخست، سبب کاهش کیفیت و یا از بین رفتن مواد غذایی شما خواهد شد. در مرحله بعد نیز می‌تواند نارضایتی مشتریان را به همراه داشته باشد و خسارت‌های مالی نیز به دنبال آورد. لذا باربری مواد غذایی به شهرستان نیازمند توجه ویژه و بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های حمل مواد غذایی باتجربه است. در همین راستا، شرکت باربری ایرانکس با کادری مجرب و باتجربه در کنار خودروهای حمل بار تخصصی، آماده ارائه خدمات به شما کاربران گرامی است.

بسته بندی بار مواد غذایی

بسته‌بندی مواد غذایی یکی از برجسته‌ترین اقدامات در حوزه حمل و باربری مواد غذایی است. بدون شک، بدون بسته‌بندی اصولی و نگهداری صحیح مواد غذایی، این مرسولات به سرمنزل مقصود نخواهند رسید. کیسه‌های پلاستیکی یکی از ارزان‌ترین روش‌های بسته‌بندی مواد غذایی است. اگر بسته‌بندی با کیسه‌های پلاستیکی به خوبی انجام شود، این روش یکی از کارآمدترین روش‌های بسته‌بندی است. مقاومت در برابر ضربه و ایمنی بالا از جمله مزایای این روش است. استفاده از جعبه‌ها و کارتن‌های بسته‌بندی نیز یکی دیگر از روش‌های بسته‌بندی محسوب می‌شود.

شیشه، یکی از انواع بسته‌بندی‌های رایج در حوزه مواد غذایی است. البته شیشه، گران بوده و آسیب‌پذیر است، همچنین سنگین بوده و نیازمند تمهیدات ویژه جهت باربری است، اما به‌منظور حفظ کیفیت مواد غذایی فوق‌العاده به شمار می‌رود. همچنین استفاده از کیسه‌های حباب‌دار و فوم‌های پلاستیکی نیز می‌تواند خطرات بیان شده در ارتباط با شیشه را کاهش دهد. انتخاب نوع بسته‌بندی، اغلب با توجه به نوع مواد غذایی، زمان ارسال و همچنین میزان هزینه‌ای که می‌توان انجام داد، صورت می‌گیرد.

تعرفه و هزینه باربری و حمل مواد غذایی

با توجه به حساسیت‌ها و اقداماتی که در زمینه باربری مواد غذایی انجام می‌شود، تعرفه و هزینه حمل مواد غذایی با باربری سایر مرسولات تا حد زیادی متفاوت است. نوع ماده غذایی از نظر شرایط نگهداری همچون مواد غذایی خشک یا فاسدشدنی یکی از عوامل مهم است. نوع خودروی مورد استفاده مانند خودروی یخچالدار، حجم مواد غذایی و همچنین فاصله حمل نیز از دیگر پارامترهای مؤثر در تعرفه است. شرکت باربری ایرانکس که در زمینه حمل و باربری مواد غذایی نیز فعالیت دارد، آماده ارائه بهترین خدمات با مناسب‌ترین قیمت است. در این زمینه، کارشناسان و مشاوران شرکت نیز آماده پاسخگویی به سفارشات و پرسش‌های مشتریان و کاربران ارجمند هستند.

بیمه نامه حمل مواد غذایی

بدون تردید حفظ سلامت و اطمینان از صحت ارسال مرسولات، خصوصاً مواد غذایی از دغدغه‌های کارفرمایان است. این انتظار کاملاً به‌جا و حق مشتری است. در همین راستا یک شرکت باربری خوب باید به ارائه تضمین و بیمه‌نامه مناسب در این خصوص بپردازد. شرکت ایرانکس، به صورت تخصصی در زمینه باربری مواد غذایی و انواع مرسولات فعالیت دارد. لذا به‌منظور جلب رضایت و اطمینان خاطر مشتریان، ارائه بیمه‌نامه از جمله خدمات این شرکت است. شرکت ایرانکس با شرکت‌های معتبر بیمه همچون آسیا طرف قرار داد بوده و به مشتریان خود بیمه‌نامه معتبر ارائه می‌کند. در نتیجه، شما عزیزان با خیالی آسوده و با اطمینان خاطر می‌توانید نسبت به ثبت سفارش اقدام کرده و از خدمات شرکت باربری ایرانکس بهره‌مند شوید.

خدمات باربری

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x