حمل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی

باربری و حمل تجهیزات پزشکی

لوازم پزشکی شامل ابزارها ، تجهیزات ، مواد ، معرفها و وسایل مختلفی است که برای اهداف پزشکی استفاده می شوند. تجهیزات پزشکی نیز تجهیزات گران و شکننده ای هستند که برای حمل این تجهیزات پزشکی که غالباً از نظر پیکربندی و اندازه غیراستاندارد هستند و به عنوان محموله های بزرگ طبقه بندی می شوند باید دقت لازم انجام شود . با توجه به مطالب فوق در میابیم که حمل و نقل تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی از کارهای بسیار حساس است که نیاز به دقت بالایی در امر جابجایی دارد . از مشکلات این نوع حمل و نقل می توان به حساسیت بالای تجهیزات آزمایشگاهی و دارویی اشاره کرد . هزینه بالای این تجهیزات سبب شده است تا هزینه حمل و نقل آن ها نیز بسیار بالا باشد . زیرا نیاز به تجربه و تخصص دارد .

مشکلات حمل تجهیزات پزشکی، دارویی و آزمایشگاهی

تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی ، هزینه های بسیار بالایی دارند . بسیار حساس به ضربه هستند و از شکل ها و اندازه های مختلفی تشکیل شده اند . لذا جابجایی و حمل این نوع بارها به تخصص کافی و لوازم خاصی نیاز دارد . گاه این دستگاه ها بسیار بزرگ هستند و باید در ماشین های سنگین حمل شوند مانند کامیون و تریلی و گاه می توان آن ها را در نیسان بارها حمل کرد . نکته قابل توجه این است که شرکت های حمل و نقل زیادی در اطراف شما وجود دارند که حمل و نقل های درون شهری و باربری بین شهری را به بهترین نحو انجام می دهند . اما شرکت های کمی هستند که در حمل تجهیزات دارویی و پزشکی و آزمایشگاهی تخصص و مهارت لازم را دارا هستند .

نکات مهم در باربری و حمل تجهیزات پزشکی

قبل از تصمیم گیری در مورد نحوه حمل و نقل وسایل و لوازم پزشکی ، از دستگاه هایی که نیاز به یخچال دارند ، اطلاع پیدا کنید . مطالعه دستورالعمل های دستگاه های ساخته شده به شما کمک می کند که بدانید در چه دمایی نیاز است تجهیزات و دستگاه های را نگهداری نمایید.

برخلاف حمل و نقل لوازم منزل ، حمل تجهیزات پزشکی برنامه ریزی بیشتر و دقیق تری می طلبد. برای حفظ سلامت و ارزش دستگاه ها ، آن ها باید با دقت و مراقب ویژه ای بسته بندی شوند . اگر تاسیسات شما فاقد مناطق بارگیری مناسب برای تجهیزات حجیم است ، حتماً این مورد را به برنامه های سفارشی خود با شرکت حمل و نقل خود اضافه کنید.

بسیاری از یخچال ها و فریزرها پس از قطع برق برای چندین ساعت دمای هوا را در خود نگه می دارند. محصولات فاسدشدنی را می توان با یخ یا یخ خشک حفظ کرد و یا حمل بار را با حمل و نقل یخچالدار انجام داد . حتماً برچسب محصولات را از نظر خاصیت برودتی بررسی کنید ، زیرا برخی از محصولات می توانند به سرعت خراب شوند. برخی از دستگاه های پزشکی نیز باید در یخچال نگهداری شوند که در دستورالعمل شرکت سازنده درج شده است .

برخی از وسایل بزرگ پزشکی باید سفارشی حمل شوند زیرا همه وسایل بزرگ را نمی توان در ظروف استاندارد قرار داد. هر مورد باید به صورت جداگانه ارزیابی شود تا مطمئن ترین و کارآمدترین روش بسته بندی آن مشخص شود. در صورت داشتن اجزای شکننده مانند لنزها و گیج ها ، باید توجه ویژه ای به آنها شود. این نوع تجهیزات باید در ظروف با بالشتک نگهداری شوند که در برابر لرزش ، ضربه و رطوبت مقاومت می کنند.

برخی از وسایل حمل و نقل بزرگ پزشکی باید سفارشی شوند زیرا همه وسایل بزرگ را نمی توان در ظروف استاندارد قرار داد. هر مورد باید به صورت جداگانه ارزیابی شود تا مطمئن ترین و کارآمدترین روش بسته بندی آن مشخص شود. در صورت داشتن اجزای شکننده مانند لنزها و گیج ها ، باید توجه ویژه ای به آنها شود. این نوع تجهیزات باید در ظروف با بالشتک نگهداری شوند که در برابر لرزش ، ضربه و رطوبت مقاومت می کنند.

رایانه ها ممکن است حاوی اطلاعات بسیار حساسی باشند که باید از آنها محافظت شود. هنگام جابجایی رایانه ها یا سایر تجهیزات دیجیتال اطمینان از ایمن ماندن آنها در هنگام حرکت بسیار مهم است. از فوم می توان به عنوان پرکننده استفاده کرد تا تناسب دقیق هر دستگاه را تضمین کند.

بودجه مورد نیاز در باربری و حمل تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی هزینه های بالایی دارند . لذا باربری و حمل این تجهیزات نیز به دلیل شرایط خاص آن ها مستلزم هزینه های بالایی است . به دلیل اینکه این تجهیزات بسیار حساس هستند، باید بسیار دقت شود که درون خودرو به چه شکل مهار می شوند تا کوچکترین حرکت و آسیبی در حمل و نقل نبینند . این لوازم اغلب حجیم و سنگین هستند و نیاز به چندین کارگر در زمان حمل وجود دارد .که این خود مشمول هزینه است. در مجموع باید تعداد وسیله مورد نیاز برای حمل ، تعداد کارگر لازم جهت حمل بار و بارگیری در داخل خودرو ، زمان بارگیری و حرکت ، مدت زمانی که لازم است تا بار با دقت جابجا شود و گاهی هزینه های بسته بندی که بر عهده شرکت حمل قرار می گیرد ، مشخص شود و در نهایت بودجه لازم برای حمل و نقل تجهیزات دارویی و آزمایشگاهی و پزشکی تعیین گردد .

عوامل موثر بر قیمت حمل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی

عوامل مختلفی وجود دارند که سبب می شوند حمل بارهای حساس پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی با قیمت بالایی انجام شود . انتخاب کارگر ماهر و حرفه ای یکی از دلایل هزینه بالای حمل تجهیزات پزشکی است . این نوع بار ها به دلیل حساسیت فوق العاده ، نیازمند حمل توسط کارگرانی هستند که در این مورد تخصص دارند و می توانند با در نظر گرفتن شرایط پیش رو ، با دقت فراوان این نوع بارها را جابجا کنند . یکی دیگر از دلایل هزینه بالای حمل و نقل تجهیزات پزشکی و دارویی ، زمان است . به دلیل حساسیت جابجایی ، حمل این نوع بارها بسیار کند انجام می پذیرد. از نقطه شروع باید با دقت به داخل ماشین حمل شود . در طول مسیر سرعت وسیله حمل بار باید کمتر از حد معمول باشد و بعد از به مقصد رسیدن هم نیاز است که با دقت و به آرامی، بار از ماشین به محل مورد نظر منتقل شود . رانندگان مجرب در امر جابجایی لوازم و تجهیزات پزشکی ، نیز یکی دیگر از عوامل بالا بودن هزینه این نوع حمل و نقل است .


چنانچه قصد کرایه نیسان و وانت یخچالدار و یا هر ماشین‌های یخچالدار دیگری را دارید میتوانید با شرکت باربری ایرانکس تماس بگیرید.


شرکت مناسب جهت باربری و حمل تجهیزات پزشکی

همانطور که اشاره شد ، حمل و باربری تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی نیاز به تخصص و مهارت های خاصی دارد که هر شرکت باربری و حمل و نقلی قادر به انجام آن نیست . تصور کنید که لوازم و تجهیزات گران قیمت خود را در اختیار یک شرکت حمل و نقل قرار می دهید که تجربه کافی در این زمینه ندارد . با این کار شما آینده تجهیزات گران قیمت خود ار به خطر می اندازید . پس باید به دنبال شرکت باربری باشید که با تخصص کافی در زمینه حمل تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی ، بتواند آرامش خاطر شما را در امر جابجایی فراهم آورد . جابجایی لوازم حساس و گران قیمت پزشکی مثل دستگاه اشعه ایکس ، MRI ، دستگاه عکس برداری و … و یا تجهیزات آزمایشگاهی مانند میکروسکوپ ها ، نیمکت های کار ف دستگاه های جمع کننده گرد و غبار و … باید در امنیت کامل انجام شود تا خسارت سنگینی وارد نشود . شما اگر بتوانید با باربری در تهران یا شهرستان همکاری کنید که از کیفیت کار آنها مطمئن باشید، این امر برای شما سهل و آسان خواهد شد . با برنامه ریزی مناسب به حمل و نقل روان و مطمئن تجهیزات پزشکی دست خواهید یافت . برای اطمینان از رسیدن تجهیزات پزشکی به سلامت و ایمن به مقصد جدید خود ، با متخصصان باتجربه شرکت حمل و نقل ایرانکس مشورت کنید . این شرکت با سالها تجربه در امر جابجایی لوازم حساس و تجهیزات پزشکی ، آماده خدمت رسانی به هموطنان گرامی می باشد.


شرکت باربری ایرانکس آماده ارائه خدمات باربری تهران به شهرستان است. جهت کسب اطلاع از نحوه دریافت خدمات با ما تماس بگیرید

مقالات

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x