حمل و نقل بار

سامانه حمل و نقل بار و کالای ایرانکس

حمل و نقل بار و باربری اینترنتی اغلب با یک اپلیکیشن حمل بار ، اپلیکیشن حمل و نقل ، برنامه حمل و نقل و اپلیکیشن باربری بین شهری ( در حمل و نقل بین شهری ) همراه است مانند اسنپ باربری و آسان بار کرج و یا تهران .

 

 

 

کلیات حمل و نقل بار

 

حمل و نقل بار به دو دسته اصلی تقسیم می شود :

 

  1.    حمل و نقل بار داخلی
  2.    حمل و نقل بار بین المللی

 

 

حمل و نقل بار

 

 

 1.  حمل و نقل بار داخلی

 

همانطور که از نامش مشخص است به جایجایی و حمل و نقل بار در داخل کشور حمل و نقل داخلی گفته می شود که به طرق مختلف هوایی ، جاده ای ، ریلی انجام پذیر است .

باربری تهران به شهرستان ، باربری غرب تهران ، حمل اثاثیه منزل مرکز تهران ، اتوبار تهران ، حمل و نقل بین شهری نیسان ، حمل بار از تهران به تبریز ، حمل و نقل به شهرستان ، اینها نام هایی هستند که در باربری داخلی مورد استفاده قرار می گیرند .

 

اگر در میان اسامی باربری های تهران جستجو کنید ، در میابید که شرکت باربری تهران ، ایرانکس ، با مجوز رسمی از اتحادیه تمامی این خدمات را به علاوه حمل اثاثیه منزل به شهرستان با نیسان و وانت و حمل بار از تهران به شهرستان را در دستور کار خود دارد .

 

   1.1  روشهای حمل و نقل بار داخلی :

 

هر کدام از روشهای حمل و نقل داخلی نیز به چند بخش مربوط به خود تقسیم بندی می شوند که از لحاظ نوع و ماهیت و وزن بار با یکدیگر متفاوت هستند .

بطور مثال در حمل و نقل جاده ای حمل بار با توجه به وزن آن توسط انواع خودروهای وانت ، کامیونت ، کامیون و تریلی قابل جابجایی هستند. بارهای داخلی نیز به طرق مختلف جابجا می شود .

 

حمل و نقل بار

 

 

بطور مثال :

 

حمل خرده بار به شهرستان توسط باربری های انجام می شود که خدمات حمل خرده بار ( خورده بار ) را انجام میدهند مانند باربری وطن ، باربری تهران شوش ، باربری شمس ، حامد بار و … . این باربری ها خرده بارهایی را توسط مشتریان خود دریافت می کنند و پس ازصدور بارنامه جداگانه برای هر یک از بارها ، آنها را با توجه به شهر مقصد مورد نظر بسته بندی کرده و با توجه به وزن و حجم نهایی بار شهر مورد نظر ، خودروی وانت ، کامیونت یا کامیون برای حمل و ارسال کلیه بارها انتخاب نموده و بارگیری و ارسال بارها رو انجام می دهند و پس از رسیدن خودروی مورد نظر به باربری شهر مقصد بارها تخلیه می شوند و توسط متصدی باربری هر کدام از بارها را به مراجعه کنندگانی که جهت تحویل گرفتن بار خود مراجه می نمایند ، تحویل می دهد .

 

البته تحویل بار به مراجعه کننده نیاز به دریافت شماره بارنامه و کارت شناسایی یا معرفی نامه مربوط به نام تحویل گیرنده ثبت شده در بارنامه دارد .

 انبار به انبار

روش دیگر جابجایی بار توسط اتوبوس های حامل مسافر در پایانه های مسافر بری و اتوماسیون هاست . با این تفاوت که حجم کمتری از بارها در هر مرحله توسط اتوبوس یا سواری های پایانه به شهر مقصد مورد نظر حمل میگردد . این روش جابجایی بار در اصطلاح انبار به انبار هم گفته می شود .

 

 

   1.2  تعرفه حمل بار بین شهری

 

تعرفه باربری بین شهری ، نرخ کرایه وانت بار بین شهری ، کرایه نیسان بین شهری ، قیمت حمل بار از تهران به اصفهان و دیگر شهرها و نرخ کرایه نیسان بین شهری را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید .

 

لیست-قیمت نیسان بین شهری-2 لیست-قیمت نیسان بین شهری-1

 

   1.3   تعرفه حمل بار جاده ای

 

نرخ کرایه کامیون بین شهری متغیر است و بستگی به قیمت هایی دارد که پایانه باربری در آن روز مشخص می کند . برای اینکه از قیمت باربری تهران به شهرستان تریلی ترانزیت ، کامیونت و خاور ، مطلع شوید ، با دفتر مرکزی ایرانکس تماس بگیرید .

شماره تماس دفتر مرکزی باربری ایرانکس

 

021-55204006   خط ویژه ( 20 خط )

 

 

 

 

برای مشاوره رایگان حمل بار با این شماره تماس بگیرید .             09129252400

 

 

 

   1.4   حمل و نقل درب به درب

 

روش دیگری از این خورده بارها توسط شرکتهای حمل و نقل درب به درب انجام میگردد بطوری که فرستنده بار با این شرکتها تماس گرفته و پس از ثبت سفارش بار به شرکت مربوطه ، مامور جمع آوری کالا که  اصطلاحا به آن پیک اپ من گفته می شود جهت تحویل گرفتن مرسوله به درب منزل یا شرکت فرستنده اعزام می شود که این امر با توجه به وزن و ابعاد مرسوله توسط موتور سیکلت یا وانت بارها انجام می پذیرد .

 

 

   1.5  pickup

 

مرسوله ها در هر نقطه از شهر توسط یک پیک اپ من جمع آوری می شود و پس از اتمام کار همگی به سمت انبار مرکزی هدایت می شوند . درسالن انبار کالاهای هر شهر بصورت جداگانه توسط پارتیشن و یا قفسه ها از یکدیگر جدا می شوند و چنانچه به نیاز به بسته بندی داشته باشد با توجه به ابعاد و نوع بار بسته بندی مربوطه انجام می شود .

پس از تفکیک بارها از نظر شهر مقصد ، خورده بارهای هر شهری با توجه به حجم و وزن نهایی توسط خودروی متناسب با مجموع آن ، جهت بارگیری و ارسال انتخاب می شود. بارهای هر شهری توسط خودرویمربوط به آن شهر به سمت مقصد به راه افتاده و پس از رسیدن به شهر مورد نظر در انبار نمایندگی مربوطه تخلیه می شود.  

 

 

   1.6   جمع آوری بار

 

در اینجا هم باز به همانروش جمع آوری و تقسیم بار عمل میکنند و پس از آنکه هر باری را با توجه به منطقه شهر مقصد بصورت منفک دسته بندی کرده و توسط مسئول توزیع کالا هر منطقه ای با توجه به تعداد و وزن و حجم بسته هاتوسط موتور سیکلت یا وانت بار جهت توزیع که به اصطلاح به آن دلیوری گفنه می شود اقدام می شود و تعدادی از مرسوله ها توسط یک توزیع کننده به منطقه مشخص تحویل داده می شود تا تک تک آن ها به درب منزل یا شرکت مربوطه در شهر مقصد تحویل دهد .

 

از جایی که بارها از درب فرستنده در شهر مبدا جمع آوری شده و به درب تحویل گیرنده در شهر مقصد تحویل می شود  این نوع حمل و نقل کالا را درب به درب ( Door to  door ) می نامند .  

 

 

 

   1.7  حمل و نقل بار هوایی

 

همین متد درب به درب در جابجایی در حمل و نقل هوایی نیز توسط ارسال کالا بکار گرفته می شود و مشتریانی که از نظر زمان محدودیت دارند می توانند از شرکتهایی هوایی در زمینه درب به درب کالای خود بهره مند شوند .

بارهای سنگین هم که بطور دربستی و یکجا توسط انواع وانت ، کامیونت ، کامیون و تریلی جابجا می شوند .

 

 

   1.8   بارهای فوق سنگین

 

بارهای فوق سنگین نیز بصورت بار ترافیکی که قالب مقاله در همین سایت راجع به آن توضیحات لازم داده شده است و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این قسمت “بارهای فوق سنگین”  مراجعه نمایید .

برخی بارهای سنگین نیز توسط قطار های باربری و هواپیماهای مخصوص بار در داخل کشور جابجا میشوند که توضیحات لازم در مقالات دیگر این سایت داده شده است .

 

 

حمل و نقل بار

 

  2.   حمل و نقل بین المللی :

 

آن دسته از مرسوله هایی که از داخل کشوری به کشوری دیگر ارسال می شود حمل و نقل بین المللی نام دارد که با توجه به مقصد مورد نظر و نوع ،ماهیت ، وزن ، هزینه و زمان مورد نظر جهت تحویل بار ارسالی به طرق مختلف :  دریایی ، جاده ای ، ریلی ، هوایی انجام پذیر است .

تمام روشهای جابجایی بار که  در زمینه داخلی توضیح دادیم در حمل و نقل بین المللی نیز انجام می شود .

 

مطالب مرتبط

حمل بار و حمل و نقل بار و اثاثیه

تحولات حمل ونقل در ایران

حمل بار و حمل و نقل بار و اثاثیه

تاریخچه حمل و نقل 

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا IATA

تاریخچه حمل و نقل شهری

تاریخچه حمل هوایی

فورواردینگ و حمل ونقل بین المللی در ایران

فریت بار و کارگو

لجستیک

حمل بارهای سنگین و فوق سنگین

 

حمل و نقل بار
5 (100%) 7 votes
Tags: , , , , ,